سمــعک تـهـــــران
سمــعک تـهـــــران (شعبه نجوا)
       

انواع باتری سمعک

انواع باتری سمعک

چندین مدل باتری سمعک در کلینیک های شنوایی و سمعک در سطح ایران موجود می باشد. معمولا رایوواک (Rayovac) ، دوراسل (Duracell)، پاوروان (power one) بیشترین میزان مصرف را دارند.

در بین این سمعک ها باتری رایواک بیشترین طرفدار و شاید بیشترین عمر مصرف باتری را شامل می شود. اما تمامی باتری های سمعک اصول یکسانی دارند بدین صورت که رنگ آنها برای مدل های مختلف ثابت است.

به شکل زیر دقت کنید:

http://www.jpegreducer.com/upld/gen/LOVNd7/50.jpg

آبی

قهوه ایی

نارنجی

رنگ زرد

باتری شماره 675

باتری شماره 312

باتری شماره 13

باتری شماره 10

 

امروزه علاوه بر باتری های گفته شده باتری های دیگری نیز تولید و پخش می شود به طور مثال باتری چینی زنی پاور(zeni power) که از نظر طول عمر شبیه به مدل های دیگر می باشد.

طول عمر باتری در برندهای گفته شده تفاوت می باشد که عوامل مختلفی می تواند روی آن اثر بگذارد برای مثال امکان دارد یک مدل باتری در 3 روز تمام شود و در مدل دیگر در 5 روز باتری خالی شود. از عواملی که بروری مصرف تاثیر می گذارند: تکنولوژی سمعک(در سمعک های انالوگ قدیمی، سمعک تنها صدارا تقویت می کرد اما در سمعک ها هوشمند جدید، صدا در هرثانیه بیش از هزاربار آنالیز می شود، نسبت سیگنال به نویز در حال ارزیابی می باشد، پردازش های بیشتری توسط سمعک انجام می شود درنتیجه طول عمر سمعک هوشمند نسبت به سمعک انالوگ کمتر می باشد)، اندازه سمعک یا قدرت سمعک(هرچه قدرت سمعک بیشتر باشد میزان مصرف باتری بیشتر می شود)، محل نگهداری باتری سمعک(اگر باتری در نزدیکی جریان مغناطیسی و محیط گرم باشد زودتر از موعد تمام می شود)، نحوه جاگذاری باتری( هنگام جاگذاری باتری سمعک هرچه تماس بدن با سمعک کمتر باشد بهتر است زیرا تماس بدن یا باتری سبب خالی شدن باتری می شود).

پس به طور کلی میزان مصرف باتری به عوامل مختلفی بستگی دارد که بیماران باید به آن توجه کنند و در سمعک های جدید به دلیل پردازش بیشتر مصرف باتری بیشتر می شود که به معنی خراب بودن سمعک یا باتری نمی باشد. همچنین درهنگام خرید باتری باید به تاریخ انقضای باتری توجه کنید.

از دیگر مواردی که باید توجه شود عدم کنده شدن برچسب روی باتری می باشد. باتری های امروزی zinc-air می باشد یعنی با کنده شدن برچسب روی باتری و وارد شدن اکسیژن داخل باتری، سمعک شروع به کار می کند. همچنین هنگامی که برچسب باتری کنده می شود حدود یک دقیقه صبر کنید که باتری کاملا با اکسیژن در ارتباط باشد.

انواع باتری سمعک، باتری سمعک، خرید باتری سمعک، ،سمعک هوشمند، سمعک هوشمند جدید، باتری رایواک، سمعک، طول عمر باتری سمعک

باتری های سمعک برحسب نوع باتری و اندازه آن طول عمر متفاوتی دارند.

طراحی شرکت پیام (محمدرضا پوشیده)