سمــعک تـهـــــران
سمــعک تـهـــــران (شعبه نجوا)
       

جدیدترین سمعک اتیکن opn

جدیدترین سمعک اتیکن

سمعک OPN S

سمعک اپن (سمعک OPN) یکی از جدیدترین سمعک ها و محصولات جدید شرکت اتیکن دانمارک می باشد.

این سمعک دارای پلت فرم و تکنولوژی VELOX که از جدیدترین تکنولوژی ها می باشد استفاده شده است.

تکنولوژی Velox از نقشه مغزی و شبیه سازی مغزی برای آنالیز و درک صدا استفاده می کند. منظور از شبیه سازی مغزی، رفتار های مغز در مواجهه با انواع صداها و ایجاد بهترین حالت جهت درک بهتر گفتار می باشد.

در سمعک OPN S از بالاترین تکنولوژی و پلت فرم VELOX S که بالاترین میزان درک گفتار را در شرایط مختلف برای بیمار فراهم می کند استفاده شده است.

 

مزایای تکنولوژی S  VELOX:

*افزایش حافظه سمعک برای حفظ اطلاعات و پردازش بیشتر بر روی صدا و گفتار

*پردازش صدا به میزان 56 هزار بار در ثانیه

*افزایش حساسیت به تغییرات اکوستیکی در محیط

*بهبود طراحی برای عملکرد شارژ سمعک

*بهبود مدیریت فیدبک با افزایش آنالیز و پردازش سیگنال

 

محصول جدید اتیکن:

سمعک OPN S محصول 2018-2019 (ورژن بالاتر از سمعک opn) که دارای بالاترین و طبیعی ترین کیفیت صدا می باشد. سمعک جدید اتیکن به صورت پشت گوشی و ریک می باشد که برای تمامی افت ها مناسب می باشد.

این سمعک با شعار از بین بردن محدودیت ها و پیوستن به مکالمات در شرایط سخت طراحی شده است. بزرگترین مشکل افراد با کم شنوایی درک گفتار در حضور نویز و شلوغی می باشد اما با استفاده از سمعک های جدید اتیکن این مشکل به راحتی حل می شود.

از دیگر ویژگی های سمعک opn s می توان به

*جدیدترین سمعک قابل شارژ

*درک گفتار همانند افراد نرمال و طبیعی (مطالعات بر روی سمعک opn s نشان می دهد که تجربه درک گفتار همانند افراد با شنوایی نرمال در بیماران کم شنوا دیده می شود)

*درک صدا در تمام درجات یا 360 درجه (با بهبود تکنولوژی و دسترسی مغز به تمام صداهای اطراف بهترین درک گفتار فراهم می شود)

*دارای جدیدترین سیستم وایرلس (اتصال راحت و آسان با تمام وسایل)

*حذف صداهای اضافی و سوت سمعک (حذف تمامی صداها با شناسایی و جلوگیری از بروز هرگونه صدایی)


 

درک گفتار همانند افراد طبیعی و نرمال:

بزرگترین چالش برای افراد با کم شنوایی درک گفتار در محیط های شلوغ زمانی که چندین نفر در یک زمان با یکدیگر صحبت می کنند. سمعک های قدیمی یا سمعک های آنالوگ به دلیل عدم پوشش مناطق فرکانس های بالا که مسول درک گفتار در محیط های شلوغ می باشند قادر به رفع این مشکل نمی باشند.

در سمعک های جدید این مشکل تا حدودی بهبود یافته است. طبق مطالعات و بررسی های انجام شده که در نمودار زیر مشاهده می کنید، سمعک جدید اتیکن( سمعک opn s) جزء بهترین گزینه ها برای افراد با کم شنوایی می باشد.

همانطور که در نمودار زیر مشاهده میکنید افراد با شنوایی نرمال و افراد استفاده کننده از سمعک OPN S دارای نتایج یکسان بودند(رنگ آبی کم رنگ و پررنگ) اما با مشاهده رنگ خاکستری که نشان دهنده سمعک های قدیمی می باشد عملکرد افراد در محیط های شلوغ بسیار کاهش پیدا می کند.  

با کمترین تلاش بیشترین درک گفتار در محیط های شلوغ با سمعک های جدید اتیکن فراهم می شود.

 

تجربه درک گفتار در 360 درجه:

با مشاهده شکل زیر که عملکرد سمعک های قدیمی و جدید را نشان می دهد به راحتی می توان به نقش این ویژگی در درک بهتر گفتار پی برد. در سمعک های قدیمی سمعک تنها بر روی یک گوینده تمرکز می کرد و سایر صداها را کاهش می دهد اما در سمعک های جدید اتیکن سمعک هیچ صدایی را از دست نمی دهد و تمام صداهای گفتاری را براساس شدت صدا تقویت می کند به طوری که فرد هیچ گونه صدایی را از دست ندهد.

با سمعک های جدید اتیکن دیگر هیچ صدایی را از دست ندهید.

 

 

حذف صداهای اضافی و سوت سمعک:

با استفاده از برنامه Opensound optimizer سمعک به راحتی قدرت متناسب با کم شنوایی را انتخاب می کند که در این شرایط دیگر هیچ صدای اضافی و سوت برای فرد ایجاد نشود. با استفاده از این برنامه 30 درصد افزایش نشانه ها و اطلاعات گفتاری برای مغز فراهم می شود که به درک بهتر گفتار کمک می کنند.

از دیگر ویژگی های سمعک OPN S برنامه وزوز گوش می باشد. امروزه درمان وزوز گوش با صدادرمانی یا استفاده از سمعک جزء روش های مناسب و اصلی درمان وزوز گوش می باشد.

سمعک های اتیکن با ارائه چندین صدا نظیر صدای تن خالص در فرکانس وزوز گوش، ارائه صداهای محیط نظیر صدای باد، صدای آبشار و صداهای نویزی در شدت های مختلف به رفع وزوز گوش بسیار کمک می کنند.

طراحی شرکت پیام (محمدرضا پوشیده)