سمــعک تـهـــــران
سمــعک تـهـــــران (شعبه نجوا)
       

قوی ترین سمعک پشت گوشی

 

قوی ترین سمعک های پشت گوشی به صورت سمعک های سوپرپاور و سمعک های التراپاور تقسیم بندی می شوند که هرکدام دارای ویژگی های منحصر به فرد خود می باشند.

در انتخاب قوی ترین سمعک ها باید به چند ویژگی سمعک توجه کرد:

*پهنای فرکانسی سمعک (در اکثر سمعک ها بخصوص سمعک های قدیمی با وجود اینکه شنوایی انسان از فرکانس 250 تا 8 کیلو هرتز می باشد با این حال این سمعک ها پاسخ فرکانسی تا 3 تا4 کیلو بیشتر ندارند اما در سمعک های جدید و برندهای مختلف باید به این نکته توجه شود).

*وجود سیستم وایرلس در سمعک ( سمعک های جدید با سیستم وایرلس امکان اتصال به سایر وسایل صوتی و موبایل را دارند به طور مثال برای کودک در مدرسه با افت شدید می توان از میکرفون های کوچک که به یقه معلم متصل می شود می توان برای درک بهتر صدا در محیط کلاس استفاده کرد)

*تعداد کانال کافی برای تنظیم( کانال فرکانسی در سمعک و سیستم شنوایی را به راحتی می توان به تقسیم بندی بخش مناطق شنوایی به اجزای کوچکتر تشبیه کرد. هر چه این تعداد بیشتر باشد با جزییات بیشتری می توان اصوات گفتاری را تنظیم کرد اما در حالت استاندارد وجود 8-10 کانال کافی می باشد و شاید بیشتر از این تعداد تاثیر چندانی در تنظیم سمعک و درک گفتار نداشته باشد)

*تکنولوژی سمعک (برای افراد با افت شدید و عمیق نیاز به بالاترین تکنولوژی می باشد زیرا قدرت تمایز فرکانسی در این بیماران بسیار پایین آمده است و با استفاده از سمعک هوشمند و تغییرات برنامه سمعک به صورت اتوماتیک سبب درک بهتر گفتار می شود. همچنین به دلیل اینکه تکنولوژی جدید هوشمند در ثانیه آنالیز بیشتری از صداهای اطراف انجام میدهد کیفیت صدای بالاتری دارد.

*توجه به سال تولید سمعک (سمعکی که برای تولید 10 سال پیش می باشد نسبت به سمعک در سال جدید تولید شده است  هم از نظر تکنولوژی، کیفیت صدا، امکانات و ویژگی های سمعک و وضح صدا بسیار پایین تر می باشد).

و در نهایت باید به خدمات شرکت و برند سمعک توجه داشته باشید. همچنین بسیاری از بیماران به دنبال سمعک ارزان می باشند و به ویژگی های بالا توجه نمی کنند و بعد از ماهها استفاده زمانی که سمعک رضایت کامل آنهارا فراهم نمی کند، تلاش در پس دادن سمعک، عوض کردن سمعک یا عدم استفاده از سمعک می شود.

سمعک های سوپر پاور و الترا پاور با ویژگی های بیان شده و سابقه درخشان در خدمات سمعک:

*سمعک اتیکن: سمعک چیلی اتیکن، سمعک داینامو اتیکن، سمعک سومو اتیکن

*سمعک هانساتون: سمعک بیت هانساتون، سمعک فلو هانساتون

*سمعک برنافن: سمعک سوپرمیا برنافن، سمعک اکستریم برنافن

*سمعک زیمنس: سمعک تنو زیمنس، سمعک سیریون زیمنس

*سمعک بلتون: سمعک بولد بلتون

*سمعک فوناک: سمعک نایدای فوناک

 

طراحی شرکت پیام (محمدرضا پوشیده)