سمــعک تـهـــــران
سمــعک تـهـــــران (شعبه نجوا)
       

سمعک سونیک

سمعک سونیک ( سمعک امریکایی):

 

سمعک سونیک از برندهای معتبر امریکایی که در سال 1991 شکل گرفت و بعدها به صورت اختصاصی بر روی سمعک و تکنولوژی سمعک فعالیت کرد. برند سونیک با شعار همه باید صدا را بهتر و خوب بشنوند انواع مدل های سمعک شامل سمعک های نامرئی، سمعک های درون گوشی، سمعک های پشت گوشی و سمعک های پشت گوشی ریک را تولید کرده است. علاوه بر کیفیت ساخت و صدای بالا در سمعک سونیک، این سمعک دارای ظاهری جذاب و بسیار زیبا می باشد.

تکنولوژی سمعک سونیک:

برند سونیک تمرکز خاصی بر طبیعی بودن صدا و بهبود درک در نویز داشته است، برهمین اساس با تولید پلت فرم های پردازش متغیرهای گفتاری نه تنها به طبیعی وبدن صدا و درک بهتر در محیط دست یافتند بلکه به پردازش های دو گوشی و سیستم وایرلس نیز دست یافتند. همانطور که گفته شد تکنولوژی سمعک سونیک توجه خاصی به درک گفتار در محیط شلوغ داشته است زیرا بسیاری از افراد با کم شنوایی در محیط شلوغ مشکل دارند درنتیجه برند سونیک تمرکز خاصی بر روی الگوریتم های کاهش نویز محیط و همچنین تولید سمعک با کوچکترین سایز(سمعک های درون گوش نامریی یا سمعک های پشت گوشی نامریی) پرداخته است.

همانطور که در شکل می بینید سمعک های سونیک در ظاهری کاملا نامریی و مخفی بر روی گوش بیمار قرار گرفته اند.(سمعک صددرصد نامریی)

انواع مدل سمعک سونیک امریکا (Sonic Hearing Aids):

سمعک ENCHANT سونیک : (جدیدترین سمعک سونیک)

سمعک جدید enchant دارای سه مدل 100 / 80 / 60 می باشد. این سمعک در انواع سمعک های پشت گوشی و سمعک پشت گوشی مینی ریک می باشد. این سمعک را می توان سمعک شارژی یا سمعک قابل شارژ نیز در نظر گرفت به این صورت که دیگر نیاز به تعویض باتری سمعک نمی باشد و از باتری های قابل شارژ استفاده می شود.

از ویژگی خاص این مدل، ضدآب بودن آن با داشتن IP68 می باشد.(سمعک با IP68 کاملا ضداب بوده و دارای پوشش نانو در تمام بخش های سمعک می باشد که حتی بیمار در استخر یا محیط های دیگر به خوبی قابل استفاده می باشد.

این سمعک جدید از پلت فرم SOUND DNA که تکنولوژی جدید سمعک سونیک می باشد استفاده می کند که در واقع سمعک هوشمند در نظر گرفته می شود.

از امکانات این مدل جهت درک بهتر گفتار می توان به برنامه های کاهش نویز زمینه به صورت دو گوشی اشاره کرد به این معنی که هر دو سمعک از طریق سیستم وایرلس بایکدیگر در ارتباط می باشند و وقتی فرد در محیط نویزی یا پرسروصدا قرار می گیرد هر دو سمعک به صورت اتومات صدای محیط را جهت درک بهتر گفتار کاهش می دهند.

برنامه دیگر SMART COMPRESS می باشد که به صورت اتومات و هوشمند نویز محیط را شناسایی می کند و به تقویت و تمرکز بر گفتار می پردازد.

برنامه بعدی SPEECH IN NOISE TECHNOLOGY می باشد که افزایش بهبود گفتار همراه با کاهش نویز زمینه می باشد.

این سه برنامه با یکدیگر تنها یک هدف را دنبال می کنند درک بهتر گفتار در محیط های شلوغ و پرسروصدا.

این سمعک با داشتن برنامه وزوز گوش در درمان و توانبخشی بیمارانی که از وزوز گوش رنج می برند بسیار موثر می باشد.

همچنین این مدل سمعک سونیک با داشتن برنامه Smart Music به راحتی می تواند به تمامی موبایل های اپل متصل شود و از سمعک همانند هندزفری استفاده کند(حتی در صورتی که با موبایل فرد تماس گرفته شود می تواند به راحتی پاسخگو باشد). در واقع smart music با شناسایی الگوهای موسیقی، تلویزیون و تئاتر سبب بلندتر شدن اتومات شدت صدا می شود که وضوح و درک بالاتری را برای بیمار فراهم می کند.

همچنین همانطور که گفته شد این سمعک مقاوم به آب بوده که برای بسیاری از بیماران مزیت بزرگی محسوب می شود.

برنامه های اتومات کاهش و حذف سوت سمعک سبب راحتی در استفاده از سمعک برای خود و دیگران می شود.

این سمعک به دلیل داشتن سیستم وایرلس توانایی اتصال به وسایل دیگر نظیر میکروفون، استریمر را دارد.

 

سمعک CELEBRATE سونیک :

سمعک celebrate سونیک دارای تکنولوژی هوشمند(سمعک هوشمند) که دارای سیستم وایرلس و توانایی ارتباط مستقیم با موبایل ایفون و اندرویید را دارد. از ویژگی مثبت سمعک های سونیک اتصال مستقیم به موبایل می باشد که در سایر برندهای سمعک نظیر سمعک OPN اتیکن، سمعک ZERENA برنافن، سمعک LINX ریسوند و سمعک های جدید زیمنس با تکنولوژی NX نیز دیده می شود.(در این حالت دیگر نیاز به وسایل رابط برای اتصال بین سمعک و موبایل وجود ندارد).

انی سمعک دارای تمامی رده های سمعک شامل سمعک های داخل گوشی (سمعک CIC/ITC/ITE)، سمعک پشت گوشی در اندازه ای کوچک (سمعک MINI RITE/MINI BTE) وجود دارد.

این سمعک نسبت به قیمت خود ارزش خرید بالایی دارد زیرا دارای تمام امکانات پایه برای راحتی و درک بهتر برای بیمار می باشد.


 

سمعک CHEER سونیک :

این سمعک نیز در انواع مدل سمعک به صورت سمعک های پشت گوشی قوی، سمعک های پشت گوشی ریک، سمعک داخل گوشی و سمعک های نامریی تقسیم بندی می شود. این سمعک همانند سمعک های بالا دارای امکانات زیادی برای راحتی و درک بهتر بیمار دارا می باشد در زیر به چند برنامه سمعک اشاره می شود.

لازم به ذکر است که این توانایی ها در سمعک های رده بالاتر نیز وجود دارد و به صورت مختصر در اینجا توضیح داده می شود.

*توانایی یادگیری سمعک (به این معنی که اگر فرد در محیطی ولوم سمعک را کاهش یا افزایش می دهد بعد از مدتی سمعک این توانایی را دارد که خودش صدا را کم یا زیاد کند، بدون دخالت فرد)

*داشتن سیستم وایرلس و ارتباط دو سمعک با یکدیگر و حتی عمل کردن بایکدیگر در مواجهه با صداهای مختلف

*دارای برنامه های کاهش نویز محیط و کاهش باد برای راحتی بیشتر بیمار

*برنامه های انتقال فرکانسی بخصوص برای کودکان و بزرگسالان با کم شنوایی شدید و عمیق(احتمال وجود مناطق مرده)

*دارای قیمت سمعک مناسب برای تمامی افراد با کم شنوایی

 

سمعک JOURNEY سونیک :

سمعک JOURNEY برای بیماران با کم شنوایی شدید تا عمیق می باشد و تنها به صورت پشت گوشی موجود است.

این سمعک دارای امکانات مناسب برای بیماران با کم شنوایی شدید می باشد نظیر قدرت بالا برای پوشش کم شنوایی، پهنای فرکانسی مناسب برای تحریک تمام مناطق عصبی، وجود سیستم انتقال فرکانسی سمعک در صورت وجود منطقه مرده حلزون، برنامه های کاهش سوت سمعک( به دلیل تقویت زیاد در مناطق آسیب دیده امکان سوت سمعک بیشتر می باشد اما به دلیل برنامه قوی فیدبک گیری سمعک براساس تغییرات فازی و همچنین شناسایی سریع سوت سمعک این مشکل دیده نمی شود) و برنامه های تلفن اتوماتیک( برنامه تله کویل) در این سمعک وجود دارد که در درک بهتر گفتار بسیار کمک کننده است.

 

با کلینیک شنوایی و سمعک تهران تماس بگیرید.

برای مشاوره و انتخاب سمعک با متخصصین شنوایی سنجی دکتر سید یحیی حسینی و دکتر وحید مرادی در تماس باشید.

09105241071-88492162

طراحی شرکت پیام (محمدرضا پوشیده)