سمــعک تـهـــــران
شمــاره تمــاس
021-88492162


سمعک نامریی کوچکترین سمعک دنیا

سمعک نامرئی

یا “کوچکترین سمعک دنیا“، “ریزترین سمعک جهان” و “سمعکی که دیده نشود

و امثال این عبارت را بارها بیماران گرامی از بنده سوال می کنند.

جواب تمامی این سوال ها بستگی به چندین فاکتور دارد:

 • میزان کم شنوایی بیمار
 • اندازه کانال گوش بیمار
 • سن بیمار

 

میزان کم شنوایی بیمار:

بیماران عزیز دقت داشته باشید که هرچه میزان کم شنوایی شما بیشتر باشد سایز سمعک شما به خاطر افزایش سایز باتری و رسیور سمعک بزرگتر می شود.

نوار گوش

ادیوگرام

برای بیمار با افت ملایم تا شدید رسیور بسیار کوچک می تواند افت شنوایی بیمار را پوشش دهد

اما در افت شدید تا عمیق رسیور باید بزرگ باشد تا بیمار بتواند صدای مطلوب را با سمعک بشنود.

رسیور سمعک

رسیور

ازاینرو دقت نمایید که میزان کم شنوایی شما بر روی سایز سمعک اثر بسزایی دارد.

توجه: بارها با بیمارانی مواجه می شوم که با کم شنوایی متوسط به کلینیک مراجعه می کنند و وقتی سمعک بر روی گوش آنها تست می شود از بلندی و کیفیت صدا بسیار راضی هستند اما متاسفانه استفاده از سمعک را رد می کنند.

حال چند سال بعد دوباره مراجعه می کنند و به علت عدم استفاده از سمعک افت شنوایی آنها بیشتر شده است و وقتی مدل سمعک با سایز بزرگتر را پیشنهاد می کنم با تعجب سوال می کنند که در چند سال پیش سایز کوچکتری را پیشنهاد کردید؟  علت این امر افزایش کم شنوایی بیمار  و در نهایت افزایش رسیور سمعک است.

به عبارت ساده تر: بیماران گرامی دقت داشته باشند که بیمارانی که مشکل بینایی دارند اگر از عینک استفاده نکنند هر سال نمره چشم آنها بیشتر می شود و در نتیجه عینک آنها ضخیم تر می شود.

این قانون دقیقا برای سمعک صدق می کند.

اندازه کانال گوش:

به سایز کانال گوش در شکل زیر دقت کنید. در بیمار سمت راست اندازه کانال گوش نسبت به بیمار سمت چپ کوچکتر است. حال اگر دو بیمار کم شنوایی یکسان داشته باشند اندازه سمعک یکسان نخواهد شد.

قالب گوش

سمعک نامرئی

دلیل آن بخاطر سایز کانال گوش است، زیرا هرچه سایز کانال گوش بزرگتر شود سمعک کوچکتر(سمعک نامرئی) می شود.

سمعک داخل گوشی

سمعک نامرئی

سن بیمار:

در کودکان بعت سایز کوچک کانال نمی توان سمعک داخل گوشی استفاده کرد چون به سرعت سایز کانال گوش آنها بزرگ می شود و ازاینرو باید تا حدود سن ۹ سالگی تنها از سمعک پشت گوشی استفاده کنند.

سمعک کاملا نامرئی

این نوع مدل از سمعک در داخل کانال گوش قرار میگیرد.

 • از نظر دید نسبت به بسیاری از انواع مدل های دیگر بسیار کمتر است.
 • در این نوع تکنولوژی سمعک به هیچ وجه دیده نمی شود.
 • این نوع سمعک از تکنولوژی بسیار بالایی برخوردار است و توانسته است نظر بسیاری از بیماران کم شنوا را به خود جلب کند.

از دیگر مزایای این مدل می توان به:

 • تولید صدای بسیار واضح، طبیعی و با کیفیت برای بیمار
 • با پیشرفت تکنولوژی امکان ایجاد اجزای سمعک با کوچکترین سایز فراهم شده است
 • امکان استفاده از بلوتوث و وایرلس در این سمعک
 • امکان ارتباط دو سمعک با یکدیگر از طریق وایرلس
 • امکان برقراری ارتباط دو طرفه با تلفن،تلویزیون و وسایل صوتی
 • امکان تجویز برای اکثر کم شنوایی ها به دلیل قدرت بالا
 • عدم ایجاد فیدبک یا سوت گوش
 • عدم پیچش یا گرفتگی صدا در گوش

سمعک کاملا نامرئی

سمعک کاملا نامرئی

نمای داخل کانال گوش در سمعک های نامرئی (IIC)

انواع-کم-شنوایی-و-پیامد-آن سمعک و اثر انسداد درمان BPPV چگونه میزان موفقیت در کاشت حلزون را افزایش دهیم انواع سیستم های کاشت حلزون تست  ABR و  ASSR کمک به تنظیم سمعک در کودکان BPPV و مانور های تشخیصی آن درمان کم شنوایی با سلول های بنیادی لوزه سوم تومور عصب شنوایی تومور گلوموس چیست پیرگوشی چیست و درمان پیرگوشی گرفتگی گوش قیمت سمعک به چه عواملی بستگی دارد مزایای سمعک های جدید انواع سمعک براساس اندازه انواع سمعک براساس تکنولوژی سمعک نامریی کوچکترین سمعک دنیا وسایل کمک شنوایی برای افراد با اختلال شنوایی آشنایی با سمعک و وسایل کمک شنوایی سمعک-قابل-شارژ قوی ترین سمعک داخل گوشی قوی ترین سمعک پشت گوشی سمعک-هوشمند سمعک برای افراد کم شنوا سمعک ضد آب سمعک فراهوشمند سمعک دیجیتال و سمعک آنالوگ آنچه در مورد سمعک باید بدانیم مهار وزوز گوش با سمعک انواع باتری سمعک طول-عمر-باتری-سمعک تعمیر انواع سمعک سمعک RESOUND انواع کم شنوایی درمان کم شنوایی علل کم شنوایی عملکرد سیستم شنوایی میزان کم شنوایی کم شنوایی ناشی از سر و صدا تست شنوایی در بدو تولد برای نوزادان علایم کم شنوایی و ارزیابی شنوایی در نوزادان و کودکان خدمات و تست ها در کلینیک شنوایی سنجی وسایل کمک شنوایی برای افراد با اختلال شنوایی کاشت حلزون نقش ویتامین ها بر شنوایی جرم گوش سمعک دو گوشی یا تک گوشی افت شنوایی و تاثیر آن بر گفتار و زبان کم شنوایی ناشی از سن یا پیرگوشی عوارض عدم استفاده کودک از سمعک تاخیر گفتار و زبان سن طلایی استفاده از سمعک سمعک چیست سمعک مخصوص موسیقی دان های کم شنوا کوچکترین سمعک دنیا بهبود رضایت بیمار از سمعک عدم استفاده از سمعک کاشت نامریی علل درد گوش و درمان آن خروپف و درمان آن سمعک و وزوز گوش کم شنوایی در کودکان تجویز سمعک در کودکان بهترین سمعک برای بیمار مدل جدید سمعک پزشک متخصص گوش و حلق و بینی درباره ما گزارش موارد کم شنوایی مقالات مخصوص همکار مقالات آزمایش های شنوایی بیماری و درمان مقالات مخصوص بیمار مقالات نگهداری سمعک ها مقالات خرید سمعک انواع سمعک وزوز-گوش-علل-و-درمان غربالگری-شنوایی-نوزادان کم-شنوایی-ناشی-از-سر-و-صدا