سمــعک تـهـــــران
سمــعک تـهـــــران (شعبه نجوا)
       

سمعک قابل شارژ

جدیدترین سمعک های قابل شارژ

سمعک قابل شارژ یا سمعک بدون باتری

تمامی سمعک های قدیمی و جدید با باتری کار می کنند اما با در چند سال گذشته و با پیشرفت تکنولوژی سمعک های بدون باتری نیز به بازار عرضه شد.

تا به الان اکثر شرکت های سمعک، سمعک قابل شارژ را دارند برای مثال:

سمعک قابل شارژ OPN از محصولات برند اتیکن(سمعک دانمارکی)

سمعک قابل شارژ Cellion از محصولات برند زیمنس(سمعک المانی)

سمعک قابل شارژ AQ از محصولات برند هانساتون(سمعک آلمانی)

سمعک قابل شارژ Beyond Z از محصولات برند ویدکس(سمعک دانمارکی)

و برندهای دیگر که دارای سمعک قابل شارژ می باشند.

سمعک قابل شارژ یا سمعک بدون باتری برای تمامی سنین مناسب است زیرا اکثر بیماران بخصوص افراد مسن با جاگذاری باتری و بازو بستن درب باتری سمعک مشکل دارند.(حتی بیشترین خرابی سمعک علاوه بر جرم گرفتن میکروفون سمعک، شکسته شدن درب باتری سمعک باشد).

سمعک بدون باتری برای افراد بخصوص با لرزش دست، افراد با مشکل بینایی، افراد مسن که تنها در منزل زندگی می کنند و قادر به تعویض باتری نمی باشند، افرادی که تهیه باتری سمعک برای آنها دشوار است، برای کودکان که احتمال قورت دادن باتری و مسمومیت ناشی از آن زیاد است، موارد استفاده از سمعک قابل شارژ می باشد.

سمعک قابل شارژ اتیکن

سمعک OPN:

سمعک OPN جزء جدیدترین محصولات برند اتیکن و محصول سال 2018 می باشد. این سمعک در سه مدل Opn1/Opn2/Opn3 موجود می باشد که در انواع مدل های سمعک پشت گوشی ریک، سمعک داخل گوشی و سمعک نامریی قابل ساخت است.

سمعک جدید اتیکن علاوه بر ویژگی قابل شارژ بودن آن، سمعک ضدآب نیز می باشد که بسیار حائز اهمیت است. این سمعک دارای تکنولوژی هوشمند که با توجه به نیاز بیمار برای درک بهتر گفتار برنامه های خود را تغییر داده و بهترین شرایط درک را مهیا می کند. این سمعک با تکنولوژی حمایت از مغز بنا شده است به این معنی که همانطور که مغز از عناصری نظیر توجه، درک بهتر در محیط شلوغ و استفاده از دو نیمکره و ارتباط آن دو سبب درک می شود این سمعک نیز بر همین اساس کار می کند. برای کنترل راحت تر توسط بیمار، امکان ارتباط مستقیم سمعک با موبایل(برخلاف اکثر سمعک ها که باید از رابط مجزا برای ارتباط موبایل و سمعک استفاده کنند) و افزایش/کاهش ولوم سمعک یا تغییر برنامه مهیا می باشد. در سمعک جدید اتیکن بالاترین ورژن های سیستم وایرلس سمعک، سیستم خودکار میکروفون(توجه و تمرکز بر روی صدا در تمام جهت حتی در پشت سر که سبب درک بهتر صدا می شود)، سیستم کاهش نویز محیط، سیستم حذف فیدبک و سیستم رفع و درمان وزوز گوش برای بیماران مهیا شده است.

سمعک قابل شارژ اتیکن حدود 3 تا 4 ساعت شارژ می شود و به مدت 24 ساعت فعالیت دارد.

سمعک قابل شارژ زیمنس

سمعک Cellion زیمنس:

سمعک cellion زیمنس در سه مدل و با تکنولوژی پرایمکس وجود دارد که می توان گفت جزء جدیدترین تکنولوژی سمعک زیمنس است. این سمعک نیز همانند سمعک Opn اتیکن قابل شارژ بوده و نیاز به باتری ندارد. به دلیل اینکه سمعک در سه مدل مختلف موجود است قیمت سمعک نیز متفاوت بوده و برای تمامی بیماران امکان خرید سمعک زیمنس قابل شارژ مهیا می شود. این سمعک نیز دارای سیستم وایرلس بوده و به راحتی به موبایل وصل می شود و می توان سمعک را کنترل کرد. برای خرید سمعک زیمنس آلمان مدل های مختلفی علاوه بر این سمعک قابل شارژ موجود می باشد.

 

 

سمعک قابل شارژ هانساتون

سمعک AQ هانساتون آلمان:

این سمعک هم همانند تمامی مدل های بالا قابل شارژ بوده و نیاز به باتری ندارد و محصول کشور آلمان می باشد. سمعک قابل شارژ هانساتون فقط به صورت پشت گوشی موجود است. این سمعک دارای تکنولوژی 100 درصد هوشمند بوده و به راحتی می توان کیفیت صدای فوق العاده آن را از سایر مدل های سمعک تشخیص داد. در ایران سمعک قابل شارژ هنوز جایگاه بالایی پیدا نکرده است. این مدل در صورت خرابی به هردلیلی دارای گارانتی تعویض بوده و گارانتی آن به مدت 4 سال می باشد یعنی در صورت خراب شدن سمعک میتوان سمعک جدید دریافت کرد.

 

سمعک قابل شارژ ویدکس

سمعک Beyond z ویدکس دانمارک:

سمعک BEYOND Z سمعک قابل شارژ یا سمعک بدون باتری ویدکس دانمارک محسوب می شود. این سمعک دارای 2 سال گارانتی بین المللی بوده که در صورت خرابی به صورت رایگان تعمیر می شود.. تمامی سمعک های قابل شارژ همانند گوشی همراه در طول شب شارژ شده و تمام روز قابل استفاده می باشند. اکثر سمعک های قابل شارژ به صورت پشت گوشی RIC می باشد (زیرا در ایران محصولا سمعک داخل گوشی قابل شارژ وارد نشده است) و سمعک های قابل شارژ در واقع همان سمعک های معمولی با بالاترین تکنولوژی می باشند و فقط در نوع باتری با یکدیگر تفاوت دارند به طور مثال تکنولوژی هوشمند سمعک(سمعک هوشمند)، سمعک وایرلس دار و ... را دارند. سمعک های قابل شارژ یا سمعک بدون باتری ویدکس برای افراد سالمند، افراد نابینا و حتی کودکان بسیار مفید می باشد.

 

توجه: به طور کلی برندهای دیگری نظیر سمعک زیمنس، سمعک اتیکن، سمعک هانساتون و سمعک فوناک دارای سمعک قابل شارژ و سمعک بی نیاز از باتری نظیر سمعک ویدکس موجود دارند که هر کدام از برندها دارای قیمت سمعک متفاوت و اندازه و شکل متفاوتی می باشند.

 

http://www.jpegreducer.com/upld/gen/rUiZ14/50.jpg


 

طراحی شرکت پیام (محمدرضا پوشیده)