سمــعک تـهـــــران
سمــعک تـهـــــران (شعبه نجوا)
       

سمعک اتیکن

سمعک اتیکن:

سمعک اتیکن ساخت کشور دانمارک و دارای چندین سال سابقه درخشان در ایران می باشد که جزء یکی از برندهای پرفروش سمعک می باشد. سمعک های اتیکن دارای تکنولوژی RISE و دارای سمعک های دیجیتال، سمعک های هوشمند و سمعک های فراهوشمند جدید می باشند. همچنین در سمعک های اتیکن انواع مدل های سمعک نامریی، سمعک داخل گوشی، سمعک پشت گوشی و سمعک پشت گوشی ریک(رسیور در داخل کانال گوش) موجود می باشد.

از ویژگی مثبت سمعک اتیکن، تنوع در قیمت به دلیل تنوع در تعدد سمعک ها می باشد. تمام مدل ها دارای کیفیت صدای خوب، برنامه و آپشن های مختلف برای درک بهتر صدا، تلفن اتوماتیک، فرمول های تجویزی متنوع می باشند.

http://www.jpegreducer.com/upld/gen/ZybRZw/50.jpg

جدیدترین سمعک اتیکن که محصول 2018 می باشد سمعک OPN است. این سمعک در تمامی مدل ها شامل سمعک نامریی، سمعک داخل گوشی و سمعک پشت گوشی ریک موجود می باشد. از ویژگی خاص این سمعک علاوه بر ضدآب بودن سمعک، قابل شارژ بودن سمعک یا عدم نیاز به باتری سمعک می باشد.

سمعک OPN اتیکن به عنوان BrainHearing صحبت شده است به این معنی که تکنولوژی سمعک به صورتی طراحی شده است که به عملکرد مغز کمک کند، مثال برای درک صدا توسط مغز انسان 4 کلید اساسی وجود دارد که در سمعک جدید اتیکن این 4 ویژگی فراهم شده است:

1.جهت یابی صدا(برنامه OpenSound Navigator امکان دسترسی به تمامی صداهای اطراف را فراهم می کند و نویز محیط را بدون حذف اطلاعات مهم کاهش می دهد. همچنین با برنامه Spatial Sound سمعک منبع صدایی که شنیده می شود را شناسایی می کند).

2. جدا کردن صدا ( برنامه OpenSound Navigator به شناسایی همزمان گفتار و نویز می پردازد و سپس حداقل صدبار در ثانیه نویز های اضافی را حذف میکند، حتی نویز بین کلمات عمل می کند و همچنین توسط برنامه Speech Guard LX بر روی صدای انسان تمرکز می کند، گفتار را تقویت کرده که در منیجه کوچکترین صداهای گفتاری حتی پچ پچ شنیده می شود)

3. تمرکز ( به واسطه برنامه های OpenSound Navigator و Spatial Sound LX دسترسی به صداهای اطراف و جهت یابی صدا فراهم می شود و ارتباط دو سمعک و انتقال اطلاعات به یکدیگر به راحتی می توان برروی چند گوینده تمرکز داشت)

4. شناسایی ( برنامه OpenSound Navigator سبب می شود صداها به راحتی قابل تمایز و شناسایی باشند. همچنین برنامه YouMatic LX سبب تنظیم دقیق سمعک به صوزت حرفه ای می شود که تمامی صداها با همان کیفیت قبلی شنیده می شوند.)

با این 4 ویژگی شرح داده شده که در سمعک جدید اتیکن به صورت اتومات وجود دارد و سبب درک بهتر صدا و گفتار می شود بیمار به راحتی همانند فرد نرمال می شنود.

 

*ویژگی سمعک OPN اتیکن(سمعک دانمارکی)

1. سطح تکنولوژی و پردازننده Velox(بالاترین سرعت پردازش صدا و جزء جدیدترین تکنولوژی سمعک اتیکن)

2. در 3 مدل OPN1/OPN2/OPN3 موجود می باشد.

3. دارای جدیدترین تکنولوژی هوشمند و سیستم وایرلس در سمعک که جزء جدیدترین تکنولوژی سمعک اتیکن محسوب می شود(سمعک فراهوشمند، سمعک هوشمند اتیکن، سمعک هوشمند، سمعک وایرلس دار)

4. سمعک قابل شارژ که هم با باتری های قابل شارژ قابل استفاده است و هم به وسیله باتری های دایمی سمعک

5. امکان ارتباط مستقیم با موبایل(در تمامی مدل های سمعک، ارتباط بین سمعک و موبایل از طریق یک رابط یا استریمر انجام می شود اما در این مدل سمعک بدون هیچ وسیله ای به موبایل متصل می شود، همچنین از طریق برنامه سمعک موجود درموبایل می توان افزایش/کاهش صدا، تغییر برنامه سمعک، کاهش یا افزایش زیرو بمی صدا، تغییر برنامه وزوز سمعک  به راحتی و بدون متوجه شدن سایر افراد انجام شود).

6. دارای برنامه وزوز گوش برای بیماران با مشکلات وزوز گوش

درشکل زیر ویژگی های سمعک اتیکن شامل برنامه رهایی از وزوزگوش، قابل شارژ بودن سمعک و ارتباط با سمعک ازطریق بلوتوث را نشان می دهد.

http://www.jpegreducer.com/upld/gen/5eFY5K/50.jpg

 

7. بهبود توجه و تمرکز سمعک برروی چند گوینده (در سمعک های قدیم، سمعک فقط توانایی تمرکز برروی یک گوینده داشت و ممکن بود سایر صداهای اطراف را متوجه نشود اما در سمعک های جدید سمعک همزمان می تواند به چند گوینده در جلو و عقب توجه کند که در واقع هیچ صدایی را ازدست نمی دهید).

 

8. افزایش درک گفتار حتی در محیط های شلوغ (مشکل اصلی کم شنوایی در بین افراد درک صدا در محیط شلوغ یا حضور چند گوینده می باشد، این مشکل در سمعک های قدیمی تر بیشتر نگران کننده بود اما با پیشرفت تکنولوژی سمعک ها این مشکل کمرنگ تر شده است. سمعک با کاهش نویز زمینه و شناسایی الگوهای درک گفتار، صدای گفتار را بیشتر تقویت و کیفیت آنرا افزایش داده تا درک مناسب برای بیمار حاصل شود)

9. ویژگی جالب سمعک opn اتیکن: در بیماران کم شنوا عده ای مشکل در شنیدن زنگ تلفن، زنگ در منزل یا تلویزیون را بیان می کنند اما در سمعک جدید اتیکن، سمعک توانایی اتصال به اینترنت یا بلوتوث وسایل را دارد مثلا با فشار دادن زنگ در منزل، صدای زنگ در سمعک بیمار شنیده می شود)

10.سمعک opn تنها سمعک اتیکن می باشد که صددرصد ضدآب می باشد(سمعک صددرصد ضدآب،سمعک ضدآب، سمعک ضدآب اتیکن)

11. تکنولوژی twinlink برای ارتباط دو سمعک بایکدیگر: به این صورت که یک سمعک برای حفظ ارتباط با وسایل صوتی برای بیمار فعال می شود و سمعک دیگر برای شنیدن صدای محیط فعال می شود درنتیجه بیمار همچنان هر دو صدا را درک می کند(این حالت بیشتر در مواقع صحبت با تلفن کمک کننده است)

طبق گفته بیمارانی که از سمعک OPN اتیکن استفاده کرده اند، سمعک صدایی باورنکردنی نسبت به سایر سمعک ها دارد و در مقایسه با سمعک های قدیمی صدای طبیعی و بدون نویز برای بیمار مهیا می کند.

 

سمعک ALTA اتیکن:

این سمعک جزء سمعک های رده بالای اتیکن می باشد که به دو مدل Alta2 و Alta2 pro موجود است. سمعک Alta2 pro نسبت به مدل قبلی خود از تعداد کانال بیشتر، امکانات تنظیمی بیشتر برای بیمار بهره مند می باشد.

سمعک آلتا اتیکن نیز دارای تمامی مدل های سمعک نظیر سمعک نامرئی، سمعک داخل گوشی، سمعک پشت گوشی و سمعک پشت گوشی RIC (سمعکی که رسیور آن در داخل گ.ش قرار میگیرد، این مدل سمعک هم از نظر اندازه کوچک است و هم از نظر کیفیت صدا نسبت به مدل های قدیمی سمعک بهتر می باشد) است.

سمعک آلتا پرو و سمعک آلتا اتیکن نیز همانند سمعک جدید اتیکن(OPN) با تکنولوژی طراحی شده است که همانند درک صدا توسط مغز فعالیت و تجزیه و تحلیل صدا را انجام دهد اما این مدل نسبت به سمعک اپین ورژن قدیمی تر می باشد.

ویژگی های سمعک های آلتا پرو(سمعک Alta2 pro):

1.سطح تکنولوژی premium (سمعک هوشمند و 30% پردازش بیشتر بر روس صدا نسبت به مدل هل قدیمی تر که سبب افزایش کیفیت صدا و طبیعی بودن آن می شود)

2.سطح پوشش برای تمامی افت های شنوایی(ملایم، متوسط، شدید، عمیق)

3.دارای مدل های سمعک IIC(سمعک نامرئی)، سمعک CIC(سمعک داخل گوشی)، سمعک ITC(سمعک داخل گوشی با ولوم کنترل)، سمعک BTE(سمعک پشت گوشی) و سمعک RIC(سمعک با رسیور در کانال گوش)

4. دارای تکنولوژی وایرلس سمعک، تل کویل(برای تلفن خودکار

5. ارتباط دو گوش با یکدیگر

6. برنامه Speech gaurd: سمعک در محیط ساکت بهره بیشتری برای صداهای متوسط و بلند می دهد تا درک گفتار به آسانی انجام گیرد و برای بهبود درک گفتار در محیط شلوغ صداهای بلند را میکاهد تا درگ بهبود یابد.

7. دارای برنامه FreeFocus و Back Dir جهت تمرکز برروی گوینده و همچنین صداهایی که از پشت سر می آیند.

8. برنامه VC Learning: از ویژگی سمعک های رده بالای اتیکن می توان به توانایی یادگیری سمعک اشاره کرد، به این صورت که زمانی که بیمار در محیط های مختلف ولوم سمعک را تنظیم می کند، بعد از مدتی سمعک با آنالیز صدا ولوم سمعک را به صورت اتوماتیک تنظیم می کند.

9. سمعک دارای برنامه وزوز گوش برای بیماران با وزوز گوش

10. پهنای باند تا 10 کیلو هرتز: بخاطر داشته باشید که هرچه پهنای باند سمعک بیشتر باشد کیفیت صدا، عدم ایجاد مناطق مرده در حلزون و طبیعی بودن صدا افزایش می یابد.

http://www.jpegreducer.com/upld/gen/vfaAq0/50.jpg

سمعک Nera اتیکن:

سمعک نرا اتیکن دارای دو مدل nera2 و nera2 pro می باشد که همانند مدل قبلی رده سمعک pro از نظر تکنولوژی بالاتر می باشد. این مدل سمعک دارای سطح تکنولوژی استاندارد بوده و از نظر ظاهر دارای تمامی مدل های سمعک می باشد. همچنین این سمعک برای تمامی سنین و افت های شنوایی مناسب و رضایت بیماران را جلب می کند.

ویژگی های سمعک Nera2 اتیکن:

 

  1. در انواع مدل های سمعک نامریی، سمعک داخل گوشی، سمعک پشت گوشی و سمعک ریک می باشد.

  2. دارای 16 کانال برای آنالیز صدا و 6 برنامه متفاوت برای محیط های مختلف بیمار

  3. اتصال به ریموت کنترل جهت افزایش/کاهش و تغییر برنامه سمعک و همچنین اتصال به استریمر جهت ارتباط با موبایل جهت صحبت با تلفن و وسایل صوتی

  4. سمعک های Alta، سمعک nera و سمعک Ria از نظر ظاهر یکسان اما از نظر تکنولوژی سمعک متفاوت می باشند.

  5. افزایش صدای آرام برای درک تمامی صداهای محیط

  6. سمعک های مدل Pro نسبت به مدل قبلی خود از نظر امکانات و برنامه سمعک و همچنین اندازه سمعک بسیار متفاوت می باشند.

به شکل زیرتوجه کنید سمعک داخل گوشی Nera2 pro و Nera2 را نشان می دهد. مدل های سمعک Pro به صورت کاملا نامریی و مخفی قابل مشاهده می باشد.(سمعک نامرئی، سمعک مخفی)
 


 

سمعک Ria2 اتیکن:

سمعک Ria2 نیز به صورت دو مدل Ria2/Ria2 pro که هر کدام دارای سمعک های نامریی، سمعک های داخل گوشی و سمعک پشت گوشی و سمعک های پشت گوشی ریک موجود می باشد.

از نظر قیمت سمعک و هزینه بسیار مناسب می باشد و تمامی بیماران از این مدل رضایت کامل را داشته اند. سمعک دارای سیستم وایرلس و ارتباط دو گوشی می باشد. همچنین به عنوان سمعک هوشمند شناخته می شود که در اندازه ای بسیار کوچک که شبیه سمعک های آلتا و نرا اتیکن می باشد.

سمعگ ریا اتیکن برای تمامی افت های شنوایی مناسب بوده و تمام سنین از کودکان کم شنوا تا افراد مسن کم شنوا کی توانند از این سمعک استفاده کنند.

 

سمعک های دیگر شرکت اتیکن(سمعک دانمارکی) که بسیار به یکدیگر شبیه می باشند، دارای تکنولوژی دیجیتال (سمعک دیجیتال)، دارای چندین کانال برای تنظیم دقیق سمعک و همچنین در انواع مدل های سمعک داخل گوشی، سمعک پشت گوشی با قالب یا تین تیوب سمعک قابل استفاده است. این سمعک ها به ترتیب سمعک HIT pro، سمعک HIT، سمعک GET می باشند.

این سمعک ها هم بسیار دارای کیفیت صدا بوده و برای چندین سال جزء پرفروش ترین سمعک های محصولات اتیکن بوده اند.

 

سمعک سوپرپارو اتیکن(قوی ترین سمعک های اتیکن):

*سمعک Chili / سمعک Sumo dm / سمعک داینامو(سمعک اتیکن Dynamo)

سمعک چیلی اتیکن دارای بیشترین بهره در سمعک های هوشمند می باشد. همانطور که گفته شد این سمعک، هوشمند می باشد و دارای سیستم وایرلس که برای اتصال سمعک ها به یکدیگر و اتصال به تلفن، موبایل و سایر وسایل صوتی مناسب است. سمعک چیلی به ترتیب دارای سه مدل chili sp5/sp7/sp9 می باشد و همچنین به علت اینکه مناسب برای افت های شدید شنوایی است فقط به صورت پشت گوشی با قالب موجود است.

http://www.jpegreducer.com/upld/gen/S1Evma/75.jpg

 

اکثر سمعک های سوپرپاور برای افت های شدید و عمیق استفاده از قالب گوش برای جلوگیری از سوت سمعک، افتادن سمعک بسیار مناسب بوده و برای این نوع افراد تنها سمعک پشت گوشی مناسب است و سمعک داخل گوشی قدرت کافی برای پوشش کم شنوایی فرد را ندارد.

سمعک Sumo DM: این سمعک از نظر اندازه بسیار بزرگتر از سمعک چیلی بوده و فاقد سیستم وایرلس است. علت وجود این سمعک در طبقه بندی سمعک های اتیکن حفظ تمام محدوده قیمتی سمعک برای بیماران است. تمام بیماران با شرایط اقتصادی متفاوت توانایی خرید سمعک های سوپرپاور و التراپاور را دارا می باشند.

سمعک Dynamo: این سمعک همانند سمعک چیلی دارای تکنولوژی هوشمند و سیستم وایرلس با هدف درک بهتر کودک کم شنوا طراحی شده است. از مزایا و ویژگی این نوع سمعک می توان به برنامه انتقال فرکانسی اشاره کرد که برای افراد با مناطق مرده شنوایی بسیار کارامد است. سمعک داینامو اتیکن از محصولات جدید شرکت اتیکن می باشد که با هدف حمایت از فعالیت های مغزی در درک صدا تولید شده است یه این معنی که سمعک از فعالیت هایی که مغز جهت درک بهتر گفتار در محیط سکوت و شلوغ استفاده می کند سمعک نیز از همین فعالیت ها بهره مند شده است.

 

http://www.jpegreducer.com/upld/gen/lPoRD3/75.jpg

 

نمایندگی سمعک اتیکن در تهران بوده و تمام سمعک های اتیکن از مدل های قدیمی و مدل های جدید دارای 2 سال گارانتی بین اللملی می باشند. از نظر تعمیرات و خرابی سمعک، درصد خرابی سمعک بسیار پایین می باشد البته به نحوه نگهداری هم بستگی دارد.

سمعک های اتیکن دارای پوشش نانو می باشند که از تعرق بیمار، گردو خاک و حتی آب محافظت می شوند.

طراحی شرکت پیام (محمدرضا پوشیده)