سمــعک تـهـــــران
سمــعک تـهـــــران (شعبه نجوا)
       

سمعک های جدید

 

 تکنولوژی جدید سمعک ها نسبت به سال های قبل بسیار تغییر کرده است. سیستم وایرلس سمعک، سیستم هوشمند در سمعک، اندازه کوچک سمعک، سرعت پردازش سمعک، سمعک های مخصوص اطفال، سمعک های قوی بدون فیدبک همگی از دستاوردهای تکنولوژی جدید سمعک می باشند.

در زیر در مورد جدیدترین سمعک های بعضی از کمپانی های سمعک صحبت می شود:

در ابتدا باید گفته شود تمام سمعک های جدید یا سمعک های 2018 دارای ویژگی هایی نظیر برنامه وزوز، برنامه انتقال فرکانسی، سیستم وایرلس و ... می باشند و در مدل های مختلف پردازش و کیفیت صدا و همچنین وجود برنامه های بهتر  متفاوت می باشد.

 

سمعک جدید اتیکن:

برند دانمارکی اتیکن با استفاده از تکنولوژی شبیه سازی مغز در سمعک های جدید خود توانسته بسیاری از مشکلات افراد با کم شنوایی را بهبود ببخشد.

از جدیدترین سمعک های اتیکن می توان به سمعک OPN(سمعک اپین) اشاره کرد. این سمعک از بالاترین تکنولوژی روز دنیا استفاده می کند و به گفته بیماران طبیعی ترین صدایی است که تا به امروز شنیده اند.

این سمعک با تکنولوژی هوشمند خود و تغییر برنامه های سمعک در شرایط اکوستیکی مختلف سبب راحتی و درک بهتر بیمار شده است. همچنین با نصب برنامه سمعک بر روی موبایل خود به راحتی می توان برنامه ها یا ولوم سمعک را با موبایل تغییر داد.

همچنین ویژگی قابل شارژ بودن در سمعک های معدودی وجود دارد که شاید برای افرادی که با تعویض باتری مشکل دارند بسیار کارامد باشد. سمعک اپین دارای سه مدل می باشد که ویژگی های هر سه سمعک بایکدیگر متفاوت است.

 

 

 

سمعک جدید هانساتون:

سمعک جدید هانساتون که شاید بتوان با اطمینان آنرا کوچکترین سمعک دنیا در نظر گرفت. سمعک S10، سمعک پشت گوشی ریک می باشد که در پشت گوشی به هیچ وجه دیده نمی شود. همانطور که از اسم سمعک مشخص است باتری سمعک شماره 10 می باشد که سبب اندازه کوچک آن شده است.

این سمعک نیز نظیر سایر سمعک های جدید دارای تکنولوژی هوشمند بوده و در چند محیط می تواند برنامه خود را تغییر دهد. علاوه بر اندازه کوچک(سمعک نامرئی پشت گوشی)، ضدآب بودن سمعک(سمعک ضدآب) همراه با پوشش نانو، برنامه انتقال فرکانسی و مناسب برای تمام سنین و کم شنوایی ها می باشد.

برای بسیاری از مراجعین استفاده از سمعک داخل گوشی مناسب نیست در نتیجه بهترین گزینه سمعک S10 هانساتون می باشد. در سایر برندهای سمعک نظیر سمعک یونیترون، سمعک زیمنس نیز سمعک هایی در همین اندازه اما با ویژگی های مختلف موجود می باشد.

 

سمعک جدید برنافن:

سمعک سویسی برنافن که جدیدترین سمعک سال 2017-2018 می باشد سمعک زرنا (سمعک Zerena) می باشد.

این سمعک دارای بالاترین کیفیت صدا به دلیل پردازش قوی در هر ثانیه و همچنین دارای برنامه ویژه  و خاص درک گفتار که شاید در سایر برندهای سمعک موجود نباشد(درک گفتار براساس فونوتیک یعنی براساس حروف داخل کلمات و براساس پوش کلمات یعنی توجه به کلمات داخل جمله، که این ویژگی برای افرادی که درک ضعیفی از گفتار دارند بسیار مناسب است یعنی بیمار صدا را می شنود ولی درک نمیکند.

این سمعک همانند سمعک جدید اتیکن امکاناتی نظیر تکنولوژی هوشمند، سمعک شارژی، میکروفون های ویژه که تمرکز بر گفتار دارند همراه با کاهش نویز محیط، دارای تعداد کانال مناسب، امکان ارتباط دو سمعک و سایر وسایل صوتی با استفاده از وایرلس سمعک می باشد.

 

 

سمعک جدید زیمنس:

سمعک های جدید زیمنس از تکنولوژی NX استفاده می کنند. این تکنولوژی امکانات ویژه ای برای بیماران کم شنوا فراهم میکند نظیر درک و وضح گفتار به صورت کاملا سه بعدی و طبیعی، تمرکز ویژه بر گفتار، درک ویژه موسیقی، ارتباط با موبایل، برنامه های انتقال فرکانسی و در اندازه و قدرت های مختلف برای تمامی بیماران.

همچنین در این سمعک امکان تنظیم از راه دور امکان پذیر می باشد به طور مثال برای بیماری که امکان مراجعه به کلینیک نمی باشد یا بیمار به مسافرت رفته است درنتیجه در صورت استفاده از سمعک های جدید زیمنس می توان در صورت نبود بیمار هم سمعک را تنظیم کرد.

علاوه براین موارد اکثر بیماران کم شنوا در شنیدن صدای خود مشکل دارند یا صدا در گوش انها حالت پیچش و گنگ دارد با استفاده از سمعک های جدید زیمنس که از پردازش OVP به معنی تمرکز و پردازش صدای خود فرد می باشد دیگر صدای خود بیمار بسیار صاف و طبیعی می باشد.

 

 

 

سمعک ریسوند(GN Resound)

سمعک جدید ریسوند، سمعک LINX می باشد که دارای ویژگی و امکانات جدید برای بیماران کم شنوا می باشد. سمعک لینکس ریسوند در تمام مدل های سمعک نامریی، سمعک داخل گوشی، سمعک پشت گوشی و سمعک پشت گوشی ریک می باشد.

سمعک جدید ریسوند نیز به درک سه بعدی و شنیدن صدای سه بعدی در این مدل از سمعک ها اشاره کرده است. همچنین ضدآب بودن سمعک و حتی استفاده کردن سمعک در استخر نیز از ویژگی های منحصر به فرد این سمعک می باشد.

علاوه بر ویژگی های بالا برای بسیاری از بیماران با وزوز گوش این سمعک بسیار کارامد و مفید می باشد زیرا علاوه بر ارائه چندین صدا می توان دامنه محرکات و شدت آن را به راحتی تغییر داد یا حتی با اتصال سمعک به موبایل می توان صداهای ارائه شده را توسط موبایل تغییر داد.

 

سمعک یونیترون(Unitron)

 

 


 

 

 

طراحی شرکت پیام (محمدرضا پوشیده)