سمــعک تـهـــــران
شمــاره تمــاس
021-88492162


سمعک-هوشمند

سمعک هوشمند یا بعبارتی سمعک smart را می توان بهترین سمعک دنیا نامید. سیر پیشرفت سمعک ها به صورت سمعک آنالوگ، سمعک قابل برنامه ریزی، سمعک دیجیتال، سمعک هوشمند و سمعک فراهوشمند پیش می رود. سمعک هوشمند توانایی کشف و آنالیز دقیق صداهای اطراف را دارد که بدین وسیله برنامه سمعک را جهت درک بهتر بیمار تغییر می دهد. حال بستگی به اینکه سمعک هوشمند در چه درجه و نوعی از هوشمندی باشد برنامه های متفاوتی انتخاب می کند. سوالی که برای تمام بیماران پیش می آید این است که ایا سمعک هوشمند نیاز به تنظیم دارد؟

جواب سوال بله است. سمعک هوشمند هم مانند سایر مدل های سمعک ابتدا باید تنظیم شود، تنها تفاوت آن نسبت به سمعک های رده قبلی یعنی سمعک های دیجیتال در انتخاب اتوماتیک یا هوشمندانه برنامه سمعک می باشد. در سمعک دیجیتال با قرارداشتن دکمه ای بر روی سمعک(دکمه تغییر برنامه) و فشار دادن ان توسط بیمار، برنامه سمعک تغییر میکرد اما در سمعک های هوشمند دیگر نیاز به دخالت بیمار نمی باشد و خود سمعک بهترین حالت را شناسایی و انتخاب می کند. از مزایای سمعک هوشمند می توان به کوچک شدن سمعک و مشاهده سمعک های صددرصد نامریی اشاره کرد به دلیل اینکه دکمه های اضافی از سمعک برداشته و حذف شده است سمعک در اندازه ای کوچکتر دیده می شود(هم در سمعک های پشت گوشی و هم در سمعک های داخل گوشی)

سوال دیگری که اکثر بیماران دارند اینکه اگر سمعک هوشمند است نقش دکمه برروی سمعک چیست؟

توجه کنید که سمعک براساس نسبت سیگنال به نویز و محدوده ای از قدرت که برای آن تعریف شده است، برنامه سمعک  و شدت آن را انتخاب و تغییر میدهد، در این حالت شاید فردی در یک محیط نیاز به شدت بیشتری یا برعکس شدت کمتری داشته باشد، این دکمه برای این منظور در سمعک قرارگرفته است.

به طور کلی سمعک های هوشمند توانایی کشف انواع صداها از قبیل

  • صدای دور از نزدیک

  • صدای گفتاری از غیر گفتاری

  • صدای با شدت های مختلف

  • صدای موسیقی از سایر صداها

به شکل زیر دقت کنید:

http://www.jpegreducer.com/upld/gen/nyRzNh/50.jpg

 

همانطور که در شکل بالا مشاهده می کنید در محیط واقعی تمامی صداها از قبیل صدای ماشین، گفتار اطرافیان، نویز محیط، صدای باد، بوق ماشین و موتور وجود دارد حال چه سمعکی در بین این همه صدا، بهترین درک را برای شما فراهم می کند؟ سمعک هوشمند یا سمعک smart با انتخاب و تنظیم میکروفون های سمعک، فعال کردن برنامه های کاهش نویز محیط، فعال کردن برنامه های تمرکز بر صدای گفتاری و آنالیز صدا در ثانیه بهترین حالت را برای درک بهتر شما فراهم می کنند.

سمعک هوشمند با استفاده از میکروفون های اتومات که فضای 360 درجه بیمار را آنالیز و درصورت وجود گفتار برروی آن تمرکز می کنند و بهترین صدا گفتاری را برای شما مهیا می کنند.

انواع سمعک هوشمند به صورت زیر است:

 

سمعک هوشمند فوناک

سمعک هوشمند ریسوند

سمعک هوشمند ویدکس

سمعک هوشمند زیمنس

سمعک هوشمند اتیکون

سمعک هوشمند هانساتون

سمعک هوشمند استارکی

سمعک هوشمند بلتون

سمعک هوشمند یونیترون

سمعک هوشمند اینترتون

سمعک هوشمند برنافون

 


 

انواع-کم-شنوایی-و-پیامد-آن سمعک و اثر انسداد درمان BPPV چگونه میزان موفقیت در کاشت حلزون را افزایش دهیم انواع سیستم های کاشت حلزون تست  ABR و  ASSR کمک به تنظیم سمعک در کودکان BPPV و مانور های تشخیصی آن درمان کم شنوایی با سلول های بنیادی لوزه سوم تومور عصب شنوایی تومور گلوموس چیست پیرگوشی چیست و درمان پیرگوشی گرفتگی گوش قیمت سمعک به چه عواملی بستگی دارد مزایای سمعک های جدید انواع سمعک براساس اندازه انواع سمعک براساس تکنولوژی سمعک نامریی کوچکترین سمعک دنیا وسایل کمک شنوایی برای افراد با اختلال شنوایی آشنایی با سمعک و وسایل کمک شنوایی سمعک-قابل-شارژ قوی ترین سمعک داخل گوشی قوی ترین سمعک پشت گوشی سمعک-هوشمند سمعک برای افراد کم شنوا سمعک ضد آب سمعک فراهوشمند سمعک دیجیتال و سمعک آنالوگ آنچه در مورد سمعک باید بدانیم مهار وزوز گوش با سمعک انواع باتری سمعک طول-عمر-باتری-سمعک تعمیر انواع سمعک سمعک RESOUND انواع کم شنوایی درمان کم شنوایی علل کم شنوایی عملکرد سیستم شنوایی میزان کم شنوایی کم شنوایی ناشی از سر و صدا تست شنوایی در بدو تولد برای نوزادان علایم کم شنوایی و ارزیابی شنوایی در نوزادان و کودکان خدمات و تست ها در کلینیک شنوایی سنجی وسایل کمک شنوایی برای افراد با اختلال شنوایی کاشت حلزون نقش ویتامین ها بر شنوایی جرم گوش سمعک دو گوشی یا تک گوشی افت شنوایی و تاثیر آن بر گفتار و زبان کم شنوایی ناشی از سن یا پیرگوشی عوارض عدم استفاده کودک از سمعک تاخیر گفتار و زبان سن طلایی استفاده از سمعک سمعک چیست سمعک مخصوص موسیقی دان های کم شنوا کوچکترین سمعک دنیا بهبود رضایت بیمار از سمعک عدم استفاده از سمعک کاشت نامریی علل درد گوش و درمان آن خروپف و درمان آن سمعک و وزوز گوش کم شنوایی در کودکان تجویز سمعک در کودکان بهترین سمعک برای بیمار مدل جدید سمعک پزشک متخصص گوش و حلق و بینی درباره ما گزارش موارد کم شنوایی مقالات مخصوص همکار مقالات آزمایش های شنوایی بیماری و درمان مقالات مخصوص بیمار مقالات نگهداری سمعک ها مقالات خرید سمعک انواع سمعک وزوز-گوش-علل-و-درمان غربالگری-شنوایی-نوزادان کم-شنوایی-ناشی-از-سر-و-صدا