سمــعک تـهـــــران
سمــعک تـهـــــران (شعبه نجوا)
       

سمعک هوشمند

سمعک هوشمند یا بعبارتی سمعک smart را می توان بهترین سمعک دنیا نامید. سیر پیشرفت سمعک ها به صورت سمعک آنالوگ، سمعک قابل برنامه ریزی، سمعک دیجیتال، سمعک هوشمند و سمعک فراهوشمند پیش می رود. سمعک هوشمند توانایی کشف و آنالیز دقیق صداهای اطراف را دارد که بدین وسیله برنامه سمعک را جهت درک بهتر بیمار تغییر می دهد. حال بستگی به اینکه سمعک هوشمند در چه درجه و نوعی از هوشمندی باشد برنامه های متفاوتی انتخاب می کند. سوالی که برای تمام بیماران پیش می آید این است که ایا سمعک هوشمند نیاز به تنظیم دارد؟

جواب سوال بله است. سمعک هوشمند هم مانند سایر مدل های سمعک ابتدا باید تنظیم شود، تنها تفاوت آن نسبت به سمعک های رده قبلی یعنی سمعک های دیجیتال در انتخاب اتوماتیک یا هوشمندانه برنامه سمعک می باشد. در سمعک دیجیتال با قرارداشتن دکمه ای بر روی سمعک(دکمه تغییر برنامه) و فشار دادن ان توسط بیمار، برنامه سمعک تغییر میکرد اما در سمعک های هوشمند دیگر نیاز به دخالت بیمار نمی باشد و خود سمعک بهترین حالت را شناسایی و انتخاب می کند. از مزایای سمعک هوشمند می توان به کوچک شدن سمعک و مشاهده سمعک های صددرصد نامریی اشاره کرد به دلیل اینکه دکمه های اضافی از سمعک برداشته و حذف شده است سمعک در اندازه ای کوچکتر دیده می شود(هم در سمعک های پشت گوشی و هم در سمعک های داخل گوشی)

سوال دیگری که اکثر بیماران دارند اینکه اگر سمعک هوشمند است نقش دکمه برروی سمعک چیست؟

توجه کنید که سمعک براساس نسبت سیگنال به نویز و محدوده ای از قدرت که برای آن تعریف شده است، برنامه سمعک  و شدت آن را انتخاب و تغییر میدهد، در این حالت شاید فردی در یک محیط نیاز به شدت بیشتری یا برعکس شدت کمتری داشته باشد، این دکمه برای این منظور در سمعک قرارگرفته است.

به طور کلی سمعک های هوشمند توانایی کشف انواع صداها از قبیل

  • صدای دور از نزدیک

  • صدای گفتاری از غیر گفتاری

  • صدای با شدت های مختلف

  • صدای موسیقی از سایر صداها

به شکل زیر دقت کنید:

http://www.jpegreducer.com/upld/gen/nyRzNh/50.jpg

 

همانطور که در شکل بالا مشاهده می کنید در محیط واقعی تمامی صداها از قبیل صدای ماشین، گفتار اطرافیان، نویز محیط، صدای باد، بوق ماشین و موتور وجود دارد حال چه سمعکی در بین این همه صدا، بهترین درک را برای شما فراهم می کند؟ سمعک هوشمند یا سمعک smart با انتخاب و تنظیم میکروفون های سمعک، فعال کردن برنامه های کاهش نویز محیط، فعال کردن برنامه های تمرکز بر صدای گفتاری و آنالیز صدا در ثانیه بهترین حالت را برای درک بهتر شما فراهم می کنند.

سمعک هوشمند با استفاده از میکروفون های اتومات که فضای 360 درجه بیمار را آنالیز و درصورت وجود گفتار برروی آن تمرکز می کنند و بهترین صدا گفتاری را برای شما مهیا می کنند.

انواع سمعک هوشمند به صورت زیر است:

 

سمعک هوشمند فوناک

سمعک هوشمند ریسوند

سمعک هوشمند ویدکس

سمعک هوشمند زیمنس

سمعک هوشمند اتیکون

سمعک هوشمند هانساتون

سمعک هوشمند استارکی

سمعک هوشمند بلتون

سمعک هوشمند یونیترون

سمعک هوشمند اینترتون

سمعک هوشمند برنافون

 


 

طراحی شرکت پیام (محمدرضا پوشیده)