سمــعک تـهـــــران
سمــعک تـهـــــران (شعبه نجوا)
       

درمان کم شنوایی

 

کم شنوایی چیست؟ کم شنوایی همانند کم بینایی به معنی نقص در شنیدن یا به عبارت دیگر بدتر شدن آستانه های شنوایی در فرکانس های مختلف می باشد.

 

در بحث های قبلی در مورد انواع کم شنوایی و علل کم شنوایی توضیح داده شد بنابراین بسته به نوع کم شنوایی و علل آن  درمان های مختلفی وجود دارد.

  

در ابتدا با انجام تست های شنوایی نظیر ادیومتری(ارزیابی شنوایی در شدت ها و فرکانس های مختلف)، تمپانومتری(بررسی وضعیت گوش میانی نظیر جرم گوش، پارگی پرده و عفونت گوش) و اتوسکوپی(بررسی وضعیت کانال و پرده گوش) می توان وضعیت شنوایی، گوش میانی و پرده گوش را مشخص کرد.

با انجام ادیومتری به اولین هدف یعنی تعیین نوع و میزان کم شنوایی می رسیم.

در صورتی که کم شنوایی انتقالی باشد به معنی در مسیر عبور صدا به حلزون مانعی وجود داشته باشد و صدا با طورکامل(شدت کمتر) به حلزون و عصب می رسد. بنابراین در این حالت ابتدا باید اقدام به رفع مشکل در انتقال صدا شود به طورمثال وجود جرم گوش، عفونت گوش، پارگی پرده گوش و ... .

بعد از انجام درمان یا رفع مشکل نیاز به جبران کم شنوایی می شود. براساس میزان و نوع افت شنوایی به راحتی می توان بهترین سمعک را برای بیمار انتخاب و تجویز کرد.

در بیماران با افت انتقالی به دلیل سالم بودن حلزون و عصب شنوایی با اطمینان می توانیم به رضایت 100درصد بیمار رسید.

در کم شنوایی حسی عصبی مشکل در حلزون و عصب گوش است و باید سریعا اقدام به دریافت سمعک کنند. این بیماران به دلیل مشکل حسی و عصبی نیاز به سمعک با امکانات بیشتری دارد تا بتواند علاوه بر شدت لازم برای شنیدن، کیفیت و صاف بودن صدا را نیز فراهم کند.

به دلیل مشکل در حلزون و عصب، آنالیز صدا با مشکل روبه رو می شود بخصوص در محیط های پرسروصدا بنابراین نیاز به سمعک های جدید امروزی نظیر سمعک های هوشمند بسیار لازم و ضروری می باشد.

 

همچنین بخاطر داشته باشید که با افزایش سن میزان افت شنوایی بیشتر می شود بنابراین درصورت کم شنوایی و عدم اقدام به استفاده از سمعک، عصب شنوایی و حلزون چندین برابر بیشتر دچار مشکل می شوند.

امروزه سمعک در اندازه های بسیار کوچک و ریز و در قیمت های بسیار مناسب که برای تمامی بیماران مناسب باشد موجود است. از طرف دیگر بیمه سمعک با پرداخت هزینه به ازای خرید سمعک کمک شایانی به بیماران می کنند.

با کمترین هزینه، بهترین خدمات و سمعک را تهیه کنید.(کلینیک شنوایی و سمعک تهران)

 

طراحی شرکت پیام (محمدرضا پوشیده)