سمــعک تـهـــــران
سمــعک تـهـــــران (شعبه نجوا)
       

فروش باتری انواع سمعک

 

فروش باتری انواع سمعک

سمعک ها براساس اندازه و میزان قدرت دارای باتری های مختلف می باشند.

به طور کلی هر چه میزان کم شنوایی بیمار بیشتر باشد نیاز به قدرت بیشتر و در نتیجه سمعک با سایز بزرگتر برای جبران کم شنوایی می باشد.

اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی سمعک های کوچک نیز دارای قدرت و کیفیت بالایی می باشند . سمعک های هوشمند با جدیدترین تکنولوژی سمعک که در اندازه بسیار کوچک می باشند دارای قدرت و کیفیت بالایی می باشند، به طور مثال سمعک های نامرئی با باتری ۱۰ توانایی پوشش کم شنوایی حتی تا افت شدید را دارد.

سوالی که اکثر بیماران با آن مواجهه هستند تهیه و خرید باتری سمعک می باشد؟

آیا به جای باتری سمعک می توان از باتری ساعت استفاده کرد؟

تهیه باتری سمعک باید از کلینیک های شنوایی سنجی انجام شود زیرا باتری سمعک دارای ولتاژ متفاوتی نسبت به باتری ساعت می باشد و امکان خراب شدن سمعک وجود دارد همچنین باتری سمعک باید در محیط مناسب نگهداری شود تا عمرباتری تحت تاثیر قرار نگیرد.

بیماران محترم توجه کنند که هنگامی سمعک کار نمی کند چند دلیل می تواند داشته باشد: در این شرایط ابتدا باتری سمعک چک شود زیرا ممکن است باتری سمعک تمام شده باشد. دومین دلیل می تواند جرم گرفتن خروجی صدای سمعک باشد. همچنین ضربه خوردن سمعک می تواند باعث پاره شدگی و جدا شدن سیم های داخلی سمعک شود.

باتری های جدید از نوع روی-هوا می باشد و با جدا کردن برچسب روی باتری سمعک، باتری فعال می شود و قبل از استفاده چند ثانبه صبر کنیم که باتری سمعک به خوبی شارژ شود.

انواع باتری سمعک در زیر اشاره شده است:

هر حلقه باتری دارای شش عدد باتری می باشد که در رنگ ها و نام های مختلف می باشند.

سایز ۱۰ زرد رنگ است.

سایز ۱۳ نارنجی رنگ است.

سایز ۳۱۲ قهوه ای رنگ و سایز ۶۷۵ آبی رنگ می باشد.

 

به طور کلی باتری های سمعک توسط چند برند تولید می شوند:

باتری رایواک، باتری دوراسل، باتری ایس تل، باتری زنی پاور که هرکدام دارای طول عمر متفاوتی می باشند.

به عنوان مثال باتری 10 با رنگ زرد به مدت 3 تا 5 روز عمر می کند و باتری 675 که بزرگترین سایز باتری را دارد طول عمر آن 10 تا 15 روز می باشد.

البته باید توجه شود که در سمعک های قدیمی نسبت به سمعک های جدید طول عمر سمعک بیشتر بود زیرا بر روی صدا پردازشی انجام نمی دهند اما در سمعک های جدید صدا به طور کامل آنالیز می شود و حتی افزایش یا کاهش در صدا همانند سمعک های هوشمند انجام می شود.(ارتباط دو سمعک با یکدیگر در سمعک های وایرلس دار علت دیگری برای کاهش عمر باتری سمعک می باشد).

به طور کلی می توان گفت به علت اینکه در سمعک های جدید پردازش صدا، امکانات بیشتر سمعک و افزایش کیفیت صدا بیشتر می شود طول عمر سمعک نسبت به سمعک های قدیمی کمتر می باشد.

این نکته توجه شود که اکثر بیماران با سمعک های جدید به علت اینکه باتری سمعک زودتر از حالت اول تمام می شود دلیل بر خرابی سمعک می دانند اما بر طبق گفته های بالا اینگونه نمی باشد.

 

نگهداری از باتری سمعک

*در اکثر موارد مشاهده می شود که بیمار هنگام تعویض باتری سمعک، بیمار به باتری سمعک بیش از حد در تماس بوده و این عمل سبب سریعتر شدن کاهش عمر باتری می شود.

*سمعک در محیطی با دمای مناسب نگهداری شود.

*شب ها یا مواقعی که از سمعک استفاده نمی شود درب باتری سمعک باز باشد تا سمعک خاموش شود و عمر باتری کاهش نیابد.

 

چه زمانی نیاز به تعویض باتری سمعک می باشد:

*در تمامی سمعک ها هنگامی که باتری سمعک رو به اتمام باشد، 30 دقیقه قبل از اتمام باتری، سمعک شروع به بوق زدن می کند که بیمار باید باتری سمعک را تعویض کند.

*هنگامی که صدای سمعک وضوح و کیفیت قبلی خود را ندارد بهتر است باتری سمعک تعویض شود.(به گفته بیماران سمعک کار نمی کند باتری سمعک تعویض شود).

*در سمعک های کودکان به علت اینکه شاید از تمام شدن باتری سمعک مطلع نشوند بهتر است سمعک همیشه چک شود.

 

 

طراحی شرکت پیام (محمدرضا پوشیده)