سمــعک تـهـــــران
شمــاره تمــاس
021-88492162


مقالات خرید سمعک

سمعک جدید ریسوند

 

تمامی سمعک های ریسوند ضد آب می باشند. دارای برنامه فیدبک قوی می باشند که حتی در سمعک های open هیچ گونه فیدبکی دیده نمی شود.

از مدل Vea، به بعد سیستم وایرلس وجود دارد که بیمار به راحتی می تواند به سایر وسایل نظیر: تلفن، موبایل، تلویزیون و … وصل شود.

سمعک ریسوند

سمعک جدید ریسوند

 

همچنین این مدل از سمعک ها دارای ولوم کنترل و دکمه تغییر برنامه می باشند که برنامه هایی نظیر تلفن ، رستوران  و محیط نویزی را پوشش می دهد. از دیگر

مزایای این مدل برنامه in situ audiometry می باشد.

 

سیستم وایرلس سمعک:

مدل بعد از Vea، مدل Enya می باشد که این مدل برخلاف مدل قبلی دارای سیستم وایرلس ۲٫۴GHz می باشد.

مانند تمام سمعک ها برنامه تغییر میکروفون در این سمعک ها موجود است

اما در این مدل علاوه بر ویژگی های موجود، برنامه میکروفون اداپتیو نیز وجود دارد که به صورت اتومات و با توجه به محیط از حالت omni به حالت دایرکشنال تغییر می کند. این ویژگی ها سبب افزایش وضوح گفتار می باشد.

برنامه wind Gaurd سبب کاهش اثر نویز باد بر درک گفتار می شود.

و همچنین مانند مدل قبلی، برنامه فیدبک DFS Ultra 2 فعاال است که به هیچ وجه فیدبک دیده نمی شود.

به دلیل سیستم وایرلس نیز دو سمعک با یکدیگر ارتباط دارد که از مزایای دو گوشی استفاده می شود درنتیجه بیمار می تواند  همزمان از دو گوش در تلفن و سایر وسایل استفاده کند.

 

سمعک linx همانند سمعک enya دارای سیستم وایرلس است که از ویژکی های این مدل و سمعک های ریسوند اتصال مستقیم به سیستم های ایفون می

باشد.(یعنی دیگر نیاز به وسایل جانبی نمی باشد). اما در سایر سمعک ها اتصال مستقیم وجود ندارد.

در برنامه های این مدل، درصورتی که سمعک بیمار در منزل یا محل دیگری گم شده باشد که در بسیاری از کودکان و افراد مسن گم شدن سمعک گزارش می شود.فرد می تواند سمعک را با جستجو در برنامه پیدا کند.

سمعک ریسوند

سمعک جدید ریسوند

 

همانطور که در شکل میبینید امکانات این مدل شامل تغیییر برنامه، تغییر ولوم، پیدا کردن سمعک در صورت گم شدن می باشد

سمعک ریسوند

سمعک جدید ریسوند

بهبود درک گفتار در محیط نویزی:

از دیگر مزایای این برنامه که در موبایل می باشد میتوانیم به بهبود گفتار در محیط های مختلف با تغییر عملکرد سمعک اشاره کرد.

مثلا محیط ساکت و نویزی نیاز به عملکرد میکرفون متفاوت می باشد یا نسبت سیگنال به نویز متفاوت. این ویژگی های نیاز بیمار به تنظیم مجدد را کاهش و رضایت را افزایش می دهد.

بخصوص در بیمارانی که از راه دور یا مناطق اطراف مراجعه می کنند.

برنامه speech focus، سبب بهبود درک گفتار می شود که بیمار خود توانایی تغییر آن را دارد.

همچنین برنامه راحتی مکالمه در باد. این برنامه از نویز ناشی از باد که سبب کاهش درک گفتار و سوت زدن می شود جلوگیری می کند

و همواره صدای مناسبی برای بیمار فراهم می کند.

 

برنامه وزوز در سمعک:

از دیگر ویژگی های این سمعک، برنامه وزوز می باشد که در شکل زیر نشان داده شده است.

در برنامه وزوز این نوع سمعک حتی بیمار میتواند صداهای متفاوت، شدت متفاوت و نوع صدا را انتخاب کند که در بیماران سمعکی مناسب است.

در بسیاری از بیماران حتی برای بار اول، قطع یا کاهش شدت وزوز را تجربه می کنند.

سمعک جدید ریسوند

 

آنچه در مورد سمعک باید بدانیم

 

همواره با بیمارانی مواجه می شویم که بیان می کنند سمعک بی کیفیت و نامناسب را از تجهیزات پزشکی خریداری کرده اند

و به علت کیفیت صدای بسیار پایین جهت تنظیم یا تعویض به کلینیک شنوایی و سمعک مراجعه می‌کنند.

لازم به ذکر است ۵ نکته که بیماران درباره سمعک از آن غافل هستند را شرح دهیم:

  1. سمعک وسیله پزشکی است و باید زیر نظر متخصص شنوایی شناسی (ادیولوژیست) تجویز گردد.
  2. سمعک می تواند سبب آسیب برگشت ناپذیر شنوایی شود ازاینرو تنها شنوایی شناس باید سمعک را تجویز کند.
  3. بسته به میزان کم شنوایی، شکل کم شنوایی، نوع کم شنوایی، سن بیمار، نیازهای بیمار، زمان وقوع کم شنوایی، میزان انتظارات بیمار و بسیاری دیگر از این فاکتورها شکل سمعک، نوع سمعک، قدرت سمعک و مدارهای موجود در سمعک متغییر می باشد.
  4. سمعک نیاز به چندین تنظیم بسیار دقیق دارد و باید میزان و کیفیت صدای آن به صورت دوره ایی کنترل شود.
  5. سمعک وسیله الکترونیکی و هوشندی است که در صورت نیاز به تعمیر لازم است زیر نظر متخصص شنوایی شناسی به نمایندگی معتبر ارسال شود.

 

آیا می دانید:

کسانی که در تجهیزات پزشکی سمعک می فروشند نه تنها می توانند سلامت شنوایی شما را تهدید کنند بلکه از طریق وارد کردن کالاهای قاچاق و فاقد گارانتی از اعتماد شما سوء استفاده می کنند و در آینده هیچ تعهدی در قبال خرابی سمعک شما ندارند.

آیا می دانید:

متخصصین شنوایی شناسی چندین سال در دانشگاه های معتبر کشور و زیر نظر اساتید این حوزه تجویز تخصصی سمعک را آموزش دیده اند.

برای جلوگیری از هرگونه آسیب برگشت ناپذیر و لذت حس شنیدن همچون افراد با شنوایی هنجار به کلینیک های شنوایی و سمعک مراجعه نمایید.

سمعک

 

انواع-کم-شنوایی-و-پیامد-آن سمعک و اثر انسداد درمان BPPV چگونه میزان موفقیت در کاشت حلزون را افزایش دهیم انواع سیستم های کاشت حلزون تست  ABR و  ASSR کمک به تنظیم سمعک در کودکان BPPV و مانور های تشخیصی آن درمان کم شنوایی با سلول های بنیادی لوزه سوم تومور عصب شنوایی تومور گلوموس چیست پیرگوشی چیست و درمان پیرگوشی گرفتگی گوش قیمت سمعک به چه عواملی بستگی دارد مزایای سمعک های جدید انواع سمعک براساس اندازه انواع سمعک براساس تکنولوژی سمعک نامریی کوچکترین سمعک دنیا وسایل کمک شنوایی برای افراد با اختلال شنوایی آشنایی با سمعک و وسایل کمک شنوایی سمعک-قابل-شارژ قوی ترین سمعک داخل گوشی قوی ترین سمعک پشت گوشی سمعک-هوشمند سمعک برای افراد کم شنوا سمعک ضد آب سمعک فراهوشمند سمعک دیجیتال و سمعک آنالوگ آنچه در مورد سمعک باید بدانیم مهار وزوز گوش با سمعک انواع باتری سمعک طول-عمر-باتری-سمعک تعمیر انواع سمعک سمعک RESOUND انواع کم شنوایی درمان کم شنوایی علل کم شنوایی عملکرد سیستم شنوایی میزان کم شنوایی کم شنوایی ناشی از سر و صدا تست شنوایی در بدو تولد برای نوزادان علایم کم شنوایی و ارزیابی شنوایی در نوزادان و کودکان خدمات و تست ها در کلینیک شنوایی سنجی وسایل کمک شنوایی برای افراد با اختلال شنوایی کاشت حلزون نقش ویتامین ها بر شنوایی جرم گوش سمعک دو گوشی یا تک گوشی افت شنوایی و تاثیر آن بر گفتار و زبان کم شنوایی ناشی از سن یا پیرگوشی عوارض عدم استفاده کودک از سمعک تاخیر گفتار و زبان سن طلایی استفاده از سمعک سمعک چیست سمعک مخصوص موسیقی دان های کم شنوا کوچکترین سمعک دنیا بهبود رضایت بیمار از سمعک عدم استفاده از سمعک کاشت نامریی علل درد گوش و درمان آن خروپف و درمان آن سمعک و وزوز گوش کم شنوایی در کودکان تجویز سمعک در کودکان بهترین سمعک برای بیمار مدل جدید سمعک پزشک متخصص گوش و حلق و بینی درباره ما گزارش موارد کم شنوایی مقالات مخصوص همکار مقالات آزمایش های شنوایی بیماری و درمان مقالات مخصوص بیمار مقالات نگهداری سمعک ها مقالات خرید سمعک انواع سمعک وزوز-گوش-علل-و-درمان غربالگری-شنوایی-نوزادان کم-شنوایی-ناشی-از-سر-و-صدا