سمــعک تـهـــــران
سمــعک تـهـــــران (شعبه نجوا)
       

سمعک ارزان

سمعک ارزان قیمت

سمعک ارزان سوالی می باشد که اکثر بیماران با آن مواجهه می باشند. در اینجا توضیحی در مورد عامل های تعیین کننده قیمت سمعک، سمعک ارزان برندهای مختلف توضیح داده می شود و آیا سمعک ارزان برای تمام بیماران مفید می باشد؟

 

چندین عامل در قیمت سمعک تاثیر گذار می باشد؟

*سال تولید سمعک

*تکنولوژی سمعک

*قدرت سمعک

*اندازه سمعک

*ویژگی های منحصر به فرد سمعک

 

سال تولید سمعک:

هرچه سمعک محصول جدیدتر باشد از نظر امکانات و کیفیت صدا بالاتر می باشد. همانند هر وسیله ای که تازه به بازار راه پیدا کرده است، قیمت سمعک های جدید نیز نسبت به مدل های پایین تر بالاتر می باشد.

هر برند سمعک دارای انواع مدل های سمعک های قدیمی و جدید می باشد. سمعک های قدیمی به مدل هایی گفته می شود که تاریخ تولید آنها به تقریبا 10 سال پیش برمی گردد. مسلما قیمت سمعک های قدیمی بسیار پایین است و جزء سمعک های ارزان محسوب می شوند.

 

تکنولوژی سمعک:

سمعک های هوشمند جدید از بالاترین و جدیدترین تکنولوژی روز دنیا برخوردار می باشند که همین عامل در بالابودن قیمت سمعک نقش مهمی دارد.

همانطور که اطلاع دارید تکنولوژی سمعک ها به صورت: سمعک دیجیتریم، سمعک آنالوگ، سمعک دیجیتال، سمعک هوشمند و سمعک فراهوشمند تقسیم می شوند.

سمعک دیجیتریم به سمعکی گفته می شود که تریمر یا پیچ خاصی بر روی سمعک وجود دارد که با تغییر آن سمعک تنظیم می شود(امکان اتصال به کامپیوتر وجود ندارد).

سمعک آنالوگ در واقع سمعک دیجیتریمی است که به وسیله کامپیوتر امکان تنظیم وجود دارد ولی تنظیمات و تعداد کانال کافی برای تنظیم سمعک وجود ندارد(تنها دارای دو فیلتر برای تنظیم صدا می باشد)

سمعک دیجیتال به سمعکی گفته می شود امکان تغییر صدا به هرطریقی وجود دارد که بسته به رده سمعک دارای ویژگی های مختلفی می باشد اما برای تغییر برنامه ها با فشار دادن دکمه توسط بیمار تغییرات اعمال می شود.

سمعک هوشمند ورژن یا رده بالاتر سمعک دیجیتال می باشد که در آن سمعک توانایی یادگیری و حتی تغییر برنامه های سمعک را دارد. با این تکنولوژی میزا رضایت بیمار بسیار بیشتر می باشد.

سمعک فراهوشمند به تکنولوژی گفته می شود که اکثر تغییرات توسط خود سمعک انجام می شود( تغییرات میکروفون در مواجهه با صدا، تغییرات شدت و ...)

 

با توجه به توضیحات بالا سمعک های دیجیتریم، سمعک های انالوگ و سمعک های دیجیتال پایه دارای ارزانترین قیمت سمعک می باشند. حتی سمعک های دیجیتریم و سمعک های آنالوگ در بعضی از شرکت ها به طور کامل منسوخ و اجازه  واردات داده نمی شود.

در ادامه بیشتر در مورد این سمعک ها صحبت می شود.

 

قدرت سمعک:

سمعک های قوی به دلیل اینکه دارای قدرت بالایی می باشند و همچنین دارای برنامه های مناسب این گروه می باشند دارای قیمت بالاتری می باشد(این برنامه ها نظیر برنامه های انتقال فرکانسی، سیستم وایرلس و ارتباط دو گوشی)

همچنین سمعک های قدیمی که دارای قدرت بالایی می باشند وجود دارد اما در این سمعک ها برنامه های انتقال فرکانسی و سیستم وایرلس وجود ندارد که جزء سمعک های ارزان می توان آنها را دسته بندی کرد.

در انتها نام سمعک و شرکت های دارای سمعک های ارزان اشاره می شود.

 

اندازه سمعک:

هرچه اندازه سمعک کوچکتر باشد قیمت سمعک بیشتر می باشد زیرا اجزای سمعک ظریف تر و در اندازه ای کوچکتر وجود دارند. سمعک های نامریی و سمعک های پشت گوشی ریک جزء قیمت های بالا می باشند اما سمعک های پشت گوشی معمولی را می توان جزء سمعک های ارزان قرار داد.

 

ویژگی های منحصر به فرد سمعک:

سمعک های جدید دارای ویژگی ها یا برنامه های مخصوص وزوز گوش، سیستم وایرلس سمعک، میکروفون های هوشمند سمعک، برنامه انتقال فرکانسی سمعک، اتصال سمعک به موبایل و ... می باشند.(حتی سمعک های داخل گوشی نیز در بعضی برندهای سمعک این ویژگی ها را دارند).

در سمعک های ارزان قیمت این ویژگی ها مشاهده نمی شود. حتی سمعک های دیجیتال پایه دارای این ویژگی ها نمی باشند اما برنامه های مخصوص تلفن، کانال و باندهای مناسب، اندازه تقریبا کوچک، امکان اتصال به تین تیوب و ... وجود دارد.

 

آیا سمعک های ارزان قیمت برای بیماران مناسب است؟

سمعک های ارزان قیمت برای چه بیمارانی مفید می باشد؟

سمعک های دیجیتریم و انالوگ جزء ابتداین ترین سمعک های تولید شده می باشند. در این سمعک ها تقویت صدا به صورت کاملا خطی انجام می شود که به معنی انجام تقویت یکسان برای تمام سطوح شدتی می باشد(در مواجهه با صدای آرام و بلند برای بیمار تقویت یکسانی انجام می دهد).

شاید این تقویت صدا خود عاملی بر آسیب شنوایی و بدتر شدن شنوایی باشد. همچنین در این سمعک ها کنترل خروجی صدا برعکس رده های بالاتر سمعک دقت بالایی ندارد و می تواند در ایجاد آسیب شنوایی نقش داشته باشد.

از طرف دیگر این سمعک های ارزان دارای قیمت مناسبی برای عده ای از بیماران می باشند. توجه شود تجویز این مدل از سمعک ها به هیچ وجه برای کودکان مناسب نیست. تجویز این سمعک ها برای افراد مسن که تنها در منزل می باشند و بیرون از خانه فعالیتی ندارند گزینه تقریبا مناسبی می باشد.

همچنین برای بیماران با افت شنوایی عمیق که تنها خواستار تشخیص وجود صدا و کمک به شناسایی جهت صدا می باشند مناسب می باشند.

 

انواع سمعک های ارزان قیمت در برندهای مختلف سمعک:

سمعک ارزان برنافن: سمعک ارزان قیمت اینیزیا یک

سمعک ارزان قیمت برنافن: سمعک سوپرپاور اکستریم        

سمعک ارزان اتیکن: سمعک گت اتیکن

سمعک ارزان زیمنس: سمعک اینتیوس زیمنس

سمعک ارزان بلتون: سمعک اوریجین یک بلتون

سمعک ارزان یونیترون: سمعک شاین یونیترون

سمعک ارزان هانساتون: سمعک فلو یک هانساتون

سمعک ارزان قیمت هانساتون: سمعک سوپرپاور فلو دو

سمعک ارزان اینترتون: سمعک شایر اینترتون

سمعک ارزان سونیک: سمعک پپ سونیک

سمعک ارزان ریسوند: سمعک وئا یک ریسوند

سمعک ارزان فوناک: سمعک کیو5 فوناک

سمعک ارزان ویدکس: سمعک منو ویدکس

 

پس به طور کلی انتخاب سمعک ارزان بستگی به شرایط استفاده بیمار دارد. در صورتی که انتظار و توقع بالایی از سمعک وجود نداشته باشد سمعک ارزان قیمت مناسب می باشد.

 

در کلینیک شنوایی و سمعک تهران زیر نظر متخصصین شنوایی سمعک مناسب از نظر کیفیت و مالی برای بیماران محترم انتخاب و تجویز می شود. همچنین در شرایط خاص امکان خرید سمعک قسطی یا خرید سمعک اقساطی نیز وجود دارد.

برای اطلاعات بیشتر با مشاورین سمعک تهران تماس حاصل فرمایید.


 

طراحی شرکت پیام (محمدرضا پوشیده)