سمــعک تـهـــــران
سمــعک تـهـــــران (شعبه نجوا)
       

سمعک زیمنس

سمعک زیمنس

سمعک زیمنس (سمعک آلمانی):

سمعک زیمنس یکی از برندهای قدیمی در ایران می باشد که سابقه درخشان در گارانتی سمعک و تعمیرات سمعک دارد. همانطور که میدانید سمعک زیمنس محصول کشور آلمان می باشد که در ایران طرفداران زیادی دارد. سمعک زیمنس آلمان  یا سمعک سیگنیا در انواع مدل های سمعک نظیر سمعک نامریی، سمعک های نامرئی از پیش ساخته شده، سمعک های پشت گوشی و سمعک های پشت گوشی ریک (به جرات می توان گفت جزء کوچکترین سمعک های پشت گوشی در بین تمامی برندهای سمعک می باشد) موجود می باشد.

 

سمعک silk یا سمعک نامریی زیمنس:

 

این سمعک جزء محصولات جدید زیمنس می باشد و به نوعی سمعک پیش ساخته محصوب می شود یعنی در کشور آلمان ساخته شده و برای تمامی افراد یکسان می باشد. این سمعک از سمعک های نامریی که با قالب گوش ساخته می شوند کوچکتر است. شاید تنها مشکل این سمعک، قدرت محدود سمعک باشد یعنی برای تمامی افت ها مناسب نیست.

این سمعک دارای بالاترین تکنولوژی های سمعک می باشد به طور مثال با اینکه سمعک بسیار کوچک است دارای سیستم وایرلس بوده که به راحتی به موبایل متصل شده و می توان صدا را کنترل کرد، دارای تکنولوژی هوشمند بوده، برای بیماران که دچار وزوز گوش شده اند بسیار مناسب است.

میکروفون سمعک زیمنس آلمان می تواند در تمام جهات فرد شامل 360 درجه  گفتار را شناسایی و تشخیص دهد. تمام این ویژگی ها سبب درک بهتر گفتار در محیط شلوغ و کنترل بهتر آن توسط خود بیمار می باشد.

 

سمعک زیمنس

 

سمعک Cellion یا سمعک قابل شارژ المانی:

 

همانطور که در مقالات و صحبت های قبلی به آن اشاره شد سمعک Cellion سمعک قابل شارژ می باشد. سمعک های قابل شارژ برای تمام سنین بخصوص افراد با بینایی ضعیف، لرزش دست، افراد با مشکل در جابه جا کردن باتری سمعک بسیار مناسب است. سمعک های قابل شارژ در برندهای دانمارکی نظیر سمعک اتیکن، سمعک هانساتون و سمعک ویدکس و همچنین سمعک فوناک موجود می باشد که نشان قدرت و پیشرفت تکنولوژی آن برند می باشد.

در این سمعک دیگر نیاز به تعویض باتری نمی باشد سمعک به مت 3-4 ساعت شارژ می شود و 24 ساعت به فعالیت خود ادامه می دهد. سمعک قابل شارژ Cellion بسیار ظریف و همانند سایر سمعک ها می باشد تنها با این تفاوت که سمعک نیاز به باتری ندارد. این سمعک فقط به صورت پشت گوشی ریک می باشد که با قرار گرفتن در محفظه خود شارژ می شود. همانند سمعک سیلک، سمعک قابل شارژ زیمنس قابلیت تنظیم با تلفن همراه را دارد و بیماران می توانند از طریق موبایل خود صدا را کم و زیاد کنند و حتی برنامه ها را تغییر دهند.

سمعک زیمنس

 

سمعک insio:

 

سمعک Insio زیمنس را می توان کوچکترین سمعک داخل گوشی جهان نامید و طبق گفته کمپانی سمعک نامرئی است. سمعک اینزیو زیمنس دارای 3 رده تکنولوژی به نام های سمعک سه پرایمکس/5 پرایمکس/ 7 پرایمکس طبقه بندی می شود که جزء سمعک های رده بالای زیمنس محسوب می شود. این سمعک آلمانی زیمنس دارای تکنولوژی وایرلس بوده و کیفیت صدای فوق العاده ای دارد. این سمعک نامریی مانند سمعک سیلک زیمنس توانایی اتصال مستقیم به موبایل را دارد که به دیده نشدن سمعک توسط اطرافیان کمک بسیاری می کند.

سمعک زیمنس

 

سمعک ACE:

سمعک ایس زیمنس کوچکترین سمعک پشت گوشی ریک دنیا محسوب می شود که اندازه آن را همانند یک سکه در نظر گرفته اند. این سمعک پشت گوشی ریک دارای باتری 10 (کوچکترین باتری) می باشد . استفاده از تکنولوژی جدید پرایمکس در این سمعک سبب کوچک شدن قطعات سمعک، افزایش کیفیت و قدرت سمعک شده است.  این سمعک با اینکه پشت گوشی است اما زمانی که برروی گوش قرار میگیرد به هیچ وجه دیده نمی شود و فقط یک نخ سفید بر روی گوش دیده می شود.

سمعک ایس زیمنس نظیر دیگر مدل های زیمنس از تکنولوژی وایرلس برخوردار است که سبب درک دو گوشی صدا و درک بهتر در محیط نویزی می شود. تمامی سمعک های رده بالای زیمنس قابلیت تنظیم با تلفن همراه را دارند و بیماران می توانند از طریق موبایل بروری عملکرد سمعک خود نظارت کنند.

 

سمعک نامرئی زیمنس

 

 

سمعک pure:

سمعک پیور زیمنس جزء سمعک های پشت گوشی ریک می باشد که در اندازه ای بسیار کوچک موجود می باشد. سمعک پیور زیمنس دارای تکنولوژی وایرلس بوده و کیفیت صدای بسیار بالایی دارد. همانند مدل های قبلی گفته شده این سمعک نیز توانایی تنظیم با موبایل را دارد البته باید توجه شود که این سمعک دارای تکنولوژی هوشمند می باشد.(سمعک هوشمند زیمنس)

سمعک زیمنس

 

سمعک motion:

این سمعک هم همچون سمعک های دیگر به صورت پشت گوشی می باشد که قدرت بسیار بالایی دارد.

 

سمعک nitro:

این سمعک جزء قوی ترین سمعک پشت گوشی دنیا و همچنین قوی ترین سمعک داخل گوشی دنیا محسوب می شود. سمعک های نیترو زیمنس حتی برای افت های شنوایی شدید تا عمق بیماران کم شنوا مناسب می باشند و کیفیت صدای بسیار بالایی دارند. تنها گزینه برای افت های شدید تا عمیق سمعک داخل گوشی نیترو برای کسانی که تنها سمعک داخل گوشی می خواهند مناسب است.

 

سمعک زیمنس

مدل های قدیمی سمعک زیمنس:

 

سمعک Aquaris

 • بدنه بسیار مقاوم به آب که به عنوان سمعک صددرصد ضدآب زیمنس معرفی شده است

 • دارای گواهی IP68 (سمعک کاملا ضد آب)

 • قابل اتصال به گیره ورزشی جهت افزایش ایمنی به هنگامی که مشغول فعالیت های ورزشی هستید

 

سمعک Orion2

این سمعک در تمامی مدل های سمعک نامریی، سمعک داخل گوشی، سمعک پشت گوشی و سمعک پشت گوشی ریک موجود است. شاید به جرات بتوان گفت سمعک های پشت گوشی ریک با باتری 10 جزء کوچکترین سمعک های دنیا به شمار می آید.

از ویژگی های سمعک زیمنس Orion2:

 

 • طراحی مقاوم به منظور عملکردی قابل اطمینان با دوام طولانی

 • وجود یک دکمه بر روی سمعک برای تغییر برنامه های سمعک یا ولوم کنترل سمعک

 • دارای پوشش نانو به منظور محافظت از سمعک در برابر رطوبت عرق کثیفی و گرد و غبار

 • دارای میکروفن جهت دار اتوماتیک که علاوه بر پوشش تمام 360 درجه فرد با تمرکز بر روی گوینده سبب افزایش درک گفتار می شود

 • غشا محافظ به منظور محافظت از میکروفن و جلوگیری از کثیفی و گرد و غبار

 • امکان کنترل آسان سمعک و عدم دیده شدن سمعک(سمعک مخفی و غیرقابل دید)

 • گزینه حذف فیدبک به منظور حذف صدای آزاردهنده سوت

 • ریموت کنترل برای تنظیمات دستی

 

 

 

طراحی شرکت پیام (محمدرضا پوشیده)