سمــعک تـهـــــران
سمــعک تـهـــــران (شعبه نجوا)
       

سمعک هانساتون

سمعک هانساتون از محصولات کشور المان می باشد که در ایران چندین سال فعالیت نموده است. سمعک های هانساتون همانند سایر برندهای سمعک دارای انواع مدل های سمعک نظیر سمعک های نامریی، سمعک های داخل گوشی، سمعک های پشت گوشی و سمعک های پشت گوشی ریک می باشد. سمعک هانساتون به جز دو مدل پایه که سمعک دیجیتال می باشند بقیه مدل های آن(سمعک جم، سمعک سوند و سمعک بیت) دارای تکنولوژی هوشمند بوده و بسته به رده سمعک دارای برنامه های اتوماتیک متفاوت می باشند. همچنین این برند آلمانی دارای سمعک قوی مخصوص کودکان می باشد که تمام امکانات مخصوص کودکان(انتقال فرکانسی، وایرلس، هوشمند،توانایی ارتباط با میکروفن خارجی و...) را دارا می باشد. از ویژگی خاص سمعک های هانساتون علاوه بر کیفیت صدا و امکانات، عدم خرابی سمعک می باشد. تمام سمعک های هانساتون دارای دوسال گارانتی می باشد که در طول این دو سال درصورت خرابی تعمیر سمعک رایگان می باشد. لازم به ذکر است که گارانتی سمعک هانساتون بین المللی بوده و در سایر کشورها نیز اعتبار دارد.

همچنین علاوه بر سمعک های گفته شده در بالا، سمعک هانساتون دارای سمعک قابل شارژ و بی نیاز از باتری می باشد که دارای 4 سال گارانتی تعویض می باشد.

جدیدترین سمعک هانساتون:

سمعک جدید هانساتون  با نام سمعک S10 که در اندازه ای بسیار کوچک و باورنکردنی و محصول 2017 وجود دارد. این سمعک در گروه سمعک های پشت گوشی ریک سوند قرار میگیرد اما برخلاف انها دارای باتری 10 و سایز بسیار کوچک، ضدآب(سمعک ضدآب)، کاملا هوشمند و دارای بالاترین تکنولوژی و ورژن برنامه های سمعک می باشد.

این سمعک اگرچه پشت گوشی می باشد اما می توان آن را جزء کوچکترین سمعک های دنیا به شمار آورد و روی گوش اصلا دیده نمی شود. همانطور که در شکل زیر می بینید این سمعک، سمعک ضدآب بوده، برنده بهترین طراحی در سال 2017 بوده و جزء بهترین سمعک های دنیا می باشد.

http://www.jpegreducer.com/upld/gen/btfMK8/25.jpg

 

سمعک Flow هانساتون:

سمعک پایه هانساتون، سمعک flow می باشد که در دو مدل Flow 1 و Flow 2 موجود است. همانطور که گفته شد این سمعک به صورت دیجیتال می باشد و تمام مدل های سمعک را دارا می باشد. باتوجه به امکانات سمعک و کیفیت سمعک دارای قیمت مناسبی نسبت به هم رده های خود می باشد.

سمعک Flow 1 فقط به صورت پشت گوشی سوپرپاور و برای بیماران با افت متوسط شدید مناسب می باشد اما سمعک Flow 2 در انواع مدل(سمعک داخل گوشی و پشت گوشی با تین تیوب) می باشد. سمعک فلو 2 برای تمام بیماران با افت های شنوایی مختلف مناسب بوده و تمام بیماران از اندازه و کیفیت صدای سمعک رضایت کامل داشتند. این رده سمعکی  فاقد سیستم وایرلس می باشند اما دارای مدارهای کاهش نویز زمینه، مدارهای افزایش گفتار، دارای کلید تغییر برنامه و ولوم کنترل برای بیماران و توانایی ارزیابی شنوایی با سمعک را دارا می باشد. همچنین سمعک فلو یک دارای 2 کانال / 4 باند و سمعک فلو 2 دارای 4 کانال / 8 باند می باشد که برای تنظیم دقیق صدا مناسب می باشد.

 

سمعک  Jamهانساتون:

سمعک Jam نوعی سمعک هوشمند می باشد که در4 رده شامل جم3/جم5/جم7/جم9 که به ترتیب تعداد کانال ها 8، 12، 16، 20 موجود می باشد. سمعک جم به صورت سمعک پشت گوشی، داخل گوشی و سمعک نامریی وجود دارد که می توان سمعک های پشت گوشی را برای ظرافت بیشتر با تین تیوب برای بیمار تهیه کرد. این سمعک همانطور که گفته شد سمعک هوشمند می باشد که بعد از تنظیم اولیه به صورت کاملا اتومات برنامه های سمعک را تغییر میدهد.

امکانات سمعک هانساتون آلمانی:

 • سیستم وایرلس: ارتباط دو سمعک، تلفن دو گوشی، اتصال به وسایل جانبی، تغییر بهره دو گوشی

 • برنامه :Surround optimizer بهبود نسبت سیگنال به نویز و افزایش درک گفتار در محیط های شلوغ(در واقع کمک به وضوح گفتار/صاف و طبیعی بودن صدا/افزایش درک گفتار در محیط شلوغ می شود)

 • برنامه Autosurround: برنامه هوشمند می باشد که می تواند با توجه به شرایط اکوستیکی بین دو حال محیط سکوت و محیط سلوغ تغییر کند.

 • برنامه وزوز برای بیماران با وزوز گوش

 • Acclimization manager :تغییر بهره سمعک به صورت اتومات (بخصوص برای بیمارانی که نمی توانند برای تنظیمات بعدی به کلینیک مراجعه کنند به این صورت که میتوان با تغییر قدرت سمعک را در هرماه مشخص کرد.)

در نهایت این سمعک برنامه SpeechBeam برای درک بهتر گفتار در 360 درجه و تمرکز برروی گوینده یا منبع صدا را دارد. همچنین برای افرادی که دارای منطقه مرده می باشند برنامه SoundRestore یا برنامه انتقال فرکانسی وجود دارد.

 

سمعک Sound هانساتون:

در این مدل سمعک تنها سمعک ریک مشاهده می شود که در انواع قدرت برای انواع بیماران مناسب می باشد. سمعک سوند هانساتون دارای ظرافت خاصی می باشد که برروی گوش فرد به صورت غیرقابل دید و نامریی می باشد. این سمعک دارای باتری 13 و 312 می باشد که تنها تفاوت این دو مدل در اندازه بین سمعک ها و میزان طول عمر باتری سمعک می باشد.  این سمعک همانند سمعک جم دارای مدل 3، 5، 7، 9 می باشد که به ترتیب تعداد کانال ها 8، 12، 16، 20 می باشد. سمعک سوند و سمعک جم دارای امکانات یکسانی می باشند و هردو به عنوان سمعک هوشمند بیان شده اند و تفاوت آنها در ظاهر و نوع سمعک می باشد.(سمعک سوند فقط به صورت پشت گوشی ریک می باشد و سمعک جم فاقد سمعک پشت گوشی ریک است اما مدل های نامریی، داخل گوشی و پشت گوشی سمعک را دارا می باشد).

امکانات:

 • سیستم وایرلس:ارتباط دو سمعک، تلفن دو گوشی، اتصال به وسایل جانبی، تغییر بهره دو گوشی

 • :Surround optimizer بهبود نسبت سیگنال به نویز و افزایش درک گفتار

 • Autosurround: تغییر برنامه به صورت هوشمند در دو حالت ساکت و شلوغ

 • برنامه وزوز

 • Acclimization manager ( تغییر بهره سمعک به صورت اتومات)

همانند سمعک جم برنامه SpeechBeam برای درک بهتر گفتار در 360 درجه و همچنین برنامه SoundRestore وجود دارد. باید توجه شود که هرچه رده سمعک بیشتر شود امکانات، برنامه های هوشمند و سرعت انالیز صدا در ثانیه و درنتیجه کیفیت صدا افزایش پیدا می کند(رضایت بیمار استفاده کننده از سمعک افزایش می یابد).

در عکس زیر نمونه ای از اندازه سمعک s10 که در مجموعه سمعک های سوند قرار میگیرد گذاشته شده است که از نظر اندازه تفاوت کمی با یکدیگر دارند.

 

سمعک Beat هانساتون(سمعک مخصوص کودکان):

سمعک Beat یا سمعک مخصوص کودکان تنها به صورت پشت گوشی با قالب سمعک یا تین تیوب موجود می باشد. این سمعک دارای تکنولوژی هوشمند(سمعک هوشمند المانی) بوده و در دو مدل 3 و 7 وجود دارد که به ترتیب دارای 6 و 16 کانال می باشد. این مدل از سمعک مخصوص کودکان با کم شنوایی شدید تا عمیق می باشد و به دو صورت سوپرپاور و الترا پاور وجود دارد.

سمعک بیت هانساتون تمام ویژگی های سمعک کودکان را دارا می باشد: تکنولوژی هوشمند، برنامه انتقال فرکانسی، سیستم وایرلس سمعک، امکان اتصال دو سمعک به یکدیگر، برنامه فیدبک قوی، کیفیت صدای عالی، امکان اتصال به میکروفن خارجی بخصوص در کلاس درس و ... .

 

از ویژگی های این مدل می توان به

 • سیستم وایرلس

 • Bassboost: افزایش فرکانس های پایین بخصصوص در کودکان با مناطق مرده فرکانس بالا

 • surroundOptimizer

 • Autosurround

اشاره کرد.

 

سمعک قابل شارژ هانساتون:

همانطور که گفته شد برند آلمانی هانساتون دارای سمعک قابل شارژ می باشد که به صورت پشت گوشی موجود می باشد. این سمعک نیز همانند مدل های دیگر دارای تکنولوژی هوشمند، سیستم وایرلس، برنامه وزوز گوش، 8 کانال/16 باند فرکانسی و امکانات دیگر می باشد. توانایی شارژ شدن این سمعک به این صورت است که هنگامی که سمعک در محفظه خود قرار میگیرد با ایجاد میدان مغناطیسی قوی در اطراف سمعک، سمعک شارژ می شود. هر 4 تا 6 ساعت شارژ کردن سمعک می تواند 24 ساعت از آن استفاده کند. سمعک قابل شارژ برای تمام سنین بخصوص کودکان و افراد مسن بسیار مناسب است.

 

http://www.jpegreducer.com/upld/gen/8WfnrH/50.jpg

 

 

طراحی شرکت پیام (محمدرضا پوشیده)